انفجار در منطقه فرودگاه زنجان

به گزارش تاورنا، حسن غفاری امروز در زنجان اظهار کرد: در پی گزارش انفجار گاز ال پی جی در منطقه فرودگاه زنجان ماموران آتش نشانی از ایستگاه یک به محل حادثه اعزام شدند.

انفجار در منطقه فرودگاه زنجان

به گزارش رکنا، وی با اشاره به اینکه انفجار گاز ال پی جی در اثر بی احتیاطی در یک منزل مسکونی اتفاق افتاده است، گفت: این حادثه موجب مصدومیت 3 نفر و فروریختگی شیشه همسایگان شده و بعلاوه 40 درصد از منزل مسکونی نیز تخریب شده است.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری زنجان با اشاره به اینکه این دومین حادثه انفجار در اثر گاز ال پی چی طی 10 روز اخیر است، گفت: متاسفانه بی احتیاطی شهروندان موجب بروز چنین حوادث تلخی می گردد که علاوه بر خسارات اقتصادی خسارت جانی نیز به همراه دارد.

غفاری گفت: این گاز غیرمجاز گاز مایعی است که از هواسنگین تر و همواره تحت فشار است لذا صندلی ندارد و به وسیله سیلندر پرمی گردد و مخازن و تجهیزات و به ویژه سیستم شیرخروجی این کپسول ها که درون خودرو نصب می شوند، غیراستاندارد بوده و بیشتر مواقع نشتی از همین شیر ها است.

وی اضافه نمود: با انتشار گاز در محیط که حالت شبنم دارد فضای اطراف را می گیرد و قطرات آن حتی از برخورد الکتریسیته ساکن بدن شخص و یا سیستم برق تحریک کننده خودرو سبب انفجار می گردد که این انفجار برای منازل اطراف خطرناک است و کپسول گاز LPG تا شعاع 500 متر پرتاب خواهد شد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری زنجان از شهروندان خواست که قبل از استفاده از گاز LPG تحقیقات لازم را در این خصوص داشته باشند و با مراجعه به سازمان آتش نشانی آموزش لازم را ببینند.

منبع: فرارو
انتشار: 22 آبان 1400 بروزرسانی: 22 آبان 1400 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 1855

به "انفجار در منطقه فرودگاه زنجان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انفجار در منطقه فرودگاه زنجان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید