اگر دیر به خواب می روید یا به سختی بیدار می شوید، بخوانید

به گزارش تاورنا، یافته های یک مطالعه اخیر به وسیله محققان انجمن مغز و اعصاب آمریکا نشان داد: افرادی که علائم بی خوابی مانند اختلال در به خواب رفتن، یا در خواب ماندن را تجربه می نمایند، احتمالا بیشتر در معرض خطر سکته مغزی قرار دارند. نتایج بعلاوه نشان داد: این خطر، در افراد زیر 50 سال بسیار بیشتر است.

اگر دیر به خواب می روید یا به سختی بیدار می شوید، بخوانید

به گزارش بهداشت نیوز، راه های زیادی وجود دارد که می تواند به افراد در بهبود کیفیت خواب خود، یاری نمایند؛ بنابراین معین اینکه کدام یک از این اختلالات خواب ممکن است نقش بیشتری در افزایش خطر سکته مغزی داشته باشد، می تواند به توسعه درمان های تازه برای افرادی که از این مسائل رنج می برند، یاری کند و خطر سکته را در آنها کاهش دهد.

برای این مطالعه، محققان داده های 31 هزار نفر با میانگین سنی 61 سال را مورد آنالیز قرار دادند. شرکت نمایندگان در ابتدای مطالعه، اصلا سابقه سکته مغزی نداشتند. از شرکت نمایندگان سوالاتی در رابطه با مسائلی که در هنگام به خواب رفتن یا بیدار شدن، با آنها روبرو می شوند، پرسیده شد.

پس از تعدیل سایر عوامل موثر بر خطر سکته مغزی، مثل مصرف الکل، سیگار کشیدن و سطح فعالیت بدنی، محققان دریافتند، افرادی که 5 تا 8 مود از علائم بی خوابی را تجربه نموده بودند، تقریبا چهار برابر بیشتر از افرادی که هیچ علائمی نداشتند، در معرض خطر سکته مغزی قرار داشتند.

دانشمندان اظهار داشتند: مدیریت علائم بی خوابی در سنین پایین تر ممکن است رویکرد موثری برای پیشگیری از سکته باشد. آنالیز و طراحی استراتژی های کاهش خطر سکته مغزی به وسیله مدیریت اختلالات خواب، باید در تحقیقات آینده مورد توجه قرار گیرد.

یافته های تحقیقاتی در مجله Neurology منتشر شده اند.

منبع: فرارو
انتشار: 21 خرداد 1402 بروزرسانی: 21 خرداد 1402 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 2252

به "اگر دیر به خواب می روید یا به سختی بیدار می شوید، بخوانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر دیر به خواب می روید یا به سختی بیدار می شوید، بخوانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید