بانک مرکزی، ایران رییس دوره ای گروه 24 شد

به گزارش تاورنا، خبرنگاران - رییس کل بانک مرکزی کشورمان در اجلاس مجازی اخیر وزرا و روسای کل گروه 24 ، ریاست دوره ای این گروه را برای مدت دوازده ماه عهده دار شد و تاکید کرد: با توجه به رکودهای عمیق کنونی که از همه گیری کرونا ناشی می شوند، نقش و اهمیت گروه 24 روز به روز پررنگ تر می شود.

بانک مرکزی، ایران رییس دوره ای گروه 24 شد

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی عبدالناصر همتی در این اجلاس با بیان اینکه برای من افتخار و امتیاز بزرگی است که به عنوان رییس گروه 24 در دوازده ماه آینده در خدمت شما باشم، اضافه کرد: مایلم فرصت را مغتنم شمرده و از تلاش های ریاست گروه 24، جناب وزیر افوری عطا و دولت غنا به خاطر سکان داری گروه 24 در طول این سال پرتلاطم قدردانی کنم.

رییس کل بانک مرکزی به اهمیت گروه 24 اشاره کرد و گفت: با توجه به رکودهای عمیق کنونی که از همه گیری کرونا ناشی می شوند، نقش و اهمیت گروه 24 روز به روز پررنگ تر می شود. در پیگیری رسالت این گروه، ما قصد داریم که تا بالاترین حد امکان مسایل گذشته را دنبال کنیم و همزمان با تمرکز بر تاب اوری تعاملات سازنده تری بین اعضای گروه برقرار سازیم.

وی اضافه کرد: علاوه بر این، دستیابی به واکسن و روش های درمانی بازگشت پایدار فعالیت های مالی را به همراه خواهد داشت.

رییس دوره ای گروه 24 با تاکید بر لزوم هماهنگی جهانی برای حل مسائل به ویژه در زمینه ویروس کرونا شرح داد: به عنوان یک گروه، ما باید همواره از یک راهکار جهانی هماهنگ شده طرفداری کنیم تا این اطمینان ایجاد شود که تمام کشورها بدون هیچ استثنایی به واکسن و درمان کم هزینه برای کوید19 و کمک های مالی از جمله کمکهای اضطراری بر مبنای نیازها و دلایل بشردوستانه دسترسی داشته باشند، به گونه ای که همه ما بتوانیم با اطمینان و بالاترین توان بالقوه، فعالیت های مالی خود را از سرگیریم.

وی در انتها گفت: اطمینان دارم که در این دوران خدمت، ما قادر خواهیم بود سیاست هایی را مبتنی بر چشم انداز آینده و اهداف از پیش تعیین شده تدوین کنیم و به کشورهای عضو کمک کنیم بر این بحران بی سابقه و شرایط آسیب زای کنونی غلبه کنند. برنامه های مشترک ما بر اهداف بهبود مالی در دوران پس از همه گیری، چگونگی برقراری ثبات مالی و به ویژه، مدیریت بدهی عمومی متمرکز خواهند بود.

در انتها، مایلم مراتب عمیق تشکر خویش را به اعضای گروه به خاطر فرصتی که به من اعطا کردند تا به عنوان رییس گروه به خدمت بپردازم، ابراز کنم.

گفتنی است، گروه 24 به منظور ایجاد هماهنگی و پیشبرد مواضع کشورهای درحال توسعه در قلمروهای پولی و توسعه مالی در اواخر سال 1971 ایجاد شد.

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 29 آبان 1399 بروزرسانی: 29 آبان 1399 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 1264

به "بانک مرکزی، ایران رییس دوره ای گروه 24 شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بانک مرکزی، ایران رییس دوره ای گروه 24 شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید