تاکید معارضان سعودی بر سرنگونی رژیم آل سعود

به گزارش تاورنا، معارضان سعودی خارج از عربستان با صدور بیانیه ای مشترک خواستار ساقط شدن نظام کنونی در این کشور شدند.

تاکید معارضان سعودی بر سرنگونی رژیم آل سعود

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از عربی 21، معارضان سعودی مقیم خارج از این کشور با صدور بیانیه ای اعلام کردند که رژیم آل سعود مشروعیت خود را از دست داده و امیدی برای اصلاح آن وجود ندارد.

بر اساس این بیانیه، معارضان سعودی اعلام کردند که مردم عربستان به زودی نظام سیاسی آزاد را حاکم این کشور خواهند کرد. آن ها کشور خود را به بهترین شکل مدیریت و اداره می نمایند.

در این بیانیه آمده است: همگان می دانند که در نتیجه سیاست های بی فایده و نادرست رژیم سعودی از زمان تأسیس تا به امروز در کشور ما چه اتفاقی افتاده و در این مدت رژیم سعودی امکانات و توانایی های کشور را هدر داده است.

به نوشته این بیانیه، ریاض برای ایجاد اختلاف و درگیری میان مردم عربستان کوشش نموده است. رژیم آل سعود به دلیل ماجراجویی های خاندان حاکم بر کشور از زمان استقرار با هدر دادن ثروت های ملی همیشه به دنبال تنش آفرینی و بحران در منطقه بوده است.

بر اساس این بیانیه، دعوت به پادشاهی مشروطه با وجود شاهزادگان آل سعود، یک سیاست بی فایده و پوچ است به ویژه اینکه امکان همزیستی شهروندان و مخالفان با وجود رژیم حاکم امری ناممکن است. معارضان سعودی در این بیانیه از هر اقدامی برای سرنگونی رژیم آل سعود استقبال کردند.

این بیانیه توسط محمد المصاری (دبیرکل حزب تجدید اسلامی)، شریف الحسنی (پژوهشگر تاریخ سیاسی)، حمزه الحسن (عضو نهاد رهبری جنبش رهایی)، سلطان العبدلی (مدیر مرکز آزادی الجزیره)، حسین بن بکری الشریف (مدافع حقوق بشر)، فواد ابراهیم (عضو نهاد رهبری جنبش رهایی)، معن الجربة (دبیرکل و نماینده جنبش کرامت)، محمد بن یحیی الشریف (مخالف مستقل)، علی الاحمد (فعال سیاسی)، امین النمر (فعال سیاسی) عبدالله الغامدی (شخصیت مخالف و فعال سیاسی)، عقیله بن احمد الشریف العباسی (فعال سیاسی)، رجاء بن علی الحسن الادریسی (فعال دانشگاهی) و چندین شخصیت دیگر امضا شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 آذر 1399 بروزرسانی: 28 آذر 1399 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 1324

به "تاکید معارضان سعودی بر سرنگونی رژیم آل سعود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید معارضان سعودی بر سرنگونی رژیم آل سعود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید