تصفیه خانه هفتم آب تهران از مدار خارج شد

به گزارش تاورنا، بارش شدید و وقوع سیلاب موجب گل آلودگی و بالا رفتن کدورت آب سد ماملو شده و انتقال آب از این سد به تصفیه خانه هفتم آب تهران موقتا قطع شده است.

تصفیه خانه هفتم آب تهران از مدار خارج شد

به گزارش ایسنا، شرکت آب و فاضلاب استان تهران در اطلاعیه ای اعلام نمود: از مدار خارج شدن تصفیه خانه هفتم آب تهران هم اکنون موجب افت فشار آب و تا دو ساعت آینده موجب قطع آب شرب شهر های پاکدشت، قرچک، خیرآباد، ورامین و فرن آباد خواهد شد.

شرکت آب و فاضلاب استان تهران البته تاکید نموده که تا به امروز هیچ یک از شهر های جنوب شرقی استان تهران دچار قطع آب نیستند و با استفاده از ظرفیت چاه های منطقه کوشش شده است که آب شرب برقرار باشد. البته با احتمال تداوم فرایند گل آلودگی آب سد ماملو، ممکن است در بعضی منطقه ها با افت فشار روبرو شویم.

این اطلاعیه می افزاید: تیم های عملیات ویژه شرکت آب و فاضلاب استان تهران همراه با تجهیزات ویژه و تانکر های آب رسانی آماده رسیدگی به حوادث احتمالی و آب رسانی سیار به این شهر ها خواهند بود. از شهفرایندان محترم تقاضا داریم با مدیریت مصرف آب و پرهیز از انجام مصارف غیرضروری تا انتها بحران، در پایداری شبکه توزیع آب استان تهران مشارکت داشته باشند.

منبع: فرارو
انتشار: 11 مرداد 1401 بروزرسانی: 11 مرداد 1401 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 2104

به "تصفیه خانه هفتم آب تهران از مدار خارج شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصفیه خانه هفتم آب تهران از مدار خارج شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید