ثبت 3400 فوتی جدید کرونا در آمریکا طی یک روز

به گزارش تاورنا، بررسی های آماری از آمریکا نشان می دهد که شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور طی یک روز گذشته حدود 232 هزار نفر افزایش داشته است.

ثبت 3400 فوتی جدید کرونا در آمریکا طی یک روز

به گزارش خبرنگاران از فارس، شمار کل مبتلایان به ویروس کووید 19 در ایالات متحده، علی رغم واکسیناسیون گسترده، همچنان در حال افزایش است..

برآوردهای وبگاه آماری وُرلداُمتر نشان می دهد طی بیست وچهار ساعت گذشته از تمام ایالت های آمریکا به صورت مجموع 202,767 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا گزارش شده است.

بر این اساس، طی یک روز گذشته نیز 3,377 آمریکایی بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند که نسبت به روز گذشته مقداری کاهش داشته است.

بدین ترتیب، شمار کل مبتلایان به ویروس کووید 19 در آمریکا به 24,306,043 نفر و تعداد قربانیان بر اثر این بیماری به 405,261 تن افزایش یافت.

بیماران آمریکایی، 25.61 درصد آمار کل مبتلایان جهانی به این ویروس را تشکیل می دهند. در حال حاضر، 28,850 بیمار در آمریکا در شرایط وخیم به سر می برند.

شبکه سی ان ان دو هفته پیش گزارش داده بود، رقم دویست وپنجاه هزار قربانی کرونا آنهم طی فقط ده ماه در ایالات متحده، از تعداد فوتی های سالانه در این کشور بر اثر موارد مختلف (سوانح رانندگی، بیماری، خودکشی و غیره) بیشتر است.

از سوی دیگر، بیمارستان های کالیفرنیای آمریکا در حالی با کمبود تجهیزات و خدمه روبرو است که تعطیلات کریسمس موج جدیدی از بیماران را به سمت این مراکز روانه کرده است.

آنتونی فائوچی، مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی آمریکا نیز گفته کادر درمان در بسیاری از مناطق آمریکا در موقعیت های استرس زایی کار می کنند و بیمارستان ها در شرایط خوبی قرار ندارند.

نمودار ابتلا و تلفات ویروس کرونا در حالی شیب صعودی تندی به خود گرفته که تعداد کسانی که در جهان به این بیماری مبتلا شدند شامگاه جمعه از 94 میلیون نفر نیز عبور کرد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 28 بهمن 1399 بروزرسانی: 28 بهمن 1399 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 1438

به "ثبت 3400 فوتی جدید کرونا در آمریکا طی یک روز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت 3400 فوتی جدید کرونا در آمریکا طی یک روز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید