جوزف بورل: روسیه باید به تعهدات بین المللی خود عمل کند

به گزارش تاورنا، به گزارش خبرنگاران، جوزف بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز یکشنبه در پیامی توییتری همانند آمریکا با نقض منشور ملل متحد به مداخله در امور داخلی روسیه پرداخت.

جوزف بورل: روسیه باید به تعهدات بین المللی خود عمل کند

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه در این خصوص نوشت: از بازداشت های گسترده و استفاده غیرمتناسب از زور علیه معترضان و روزنامه نگاران در روسیه ابراز تاسف می کنم.

وی در این خصوص ادامه داد: روسیه باید به تعهدات بین المللی خود عمل کند.

این در حالیست که وزارت خارجه روسیه امروز یکشنبه در پی اظهارات وزارت خارجه آمریکا درباره اعتراضات غیرقانونی در مسکو به واشنگتن هشدار داده بود.

در بیانیه صادره از سوی وزارت خارجه روسیه در واکنش به مداخله جویی های آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا تصریح شده است: آمریکا دخالت در امور داخلی روسیه را متوقف کند.

گفتنی است که وزیر خارجه آمریکا با تکرار مواضع مداخله جویانه کشورش در امور داخلی مسکو ساعاتی پیش در پیامی توییتری نوشت: ایالات متحده استفاده ادامه دار مقام های روسیه از تاکتیک های خشونت آمیز علیه تظاهرات مسالمت آمیز و خبرنگاران برای دومین هفته متوالی را محکوم می کند. ما بار دیگر درخواست خود از روسیه درباره آزادی الکسی ناوالنی و افرادی که برای اعمال حق مبتنی بر حقوق بشر خودشان بازداشت شده اند را تکرار می کنیم.

هواداران الکسی ناوالنی امروز یکشنبه به بهانه درخواست آزادی او در دو شهر روسیه دست به تظاهرات زدند؛ در همین رابطه پلیس روسیه به هواداران الکسی ناوالنی هشدار داد که در تظاهرات امروز شرکت نکنند.

طبق این گزارش، پلیس و نیروهای امنیتی پیشتر تعدادی از نزدیکان و متحدان الکسی ناوالنی را بازداشت کرده و محدودیت هایی برای رفت و آمد در سطح مسکو را نیز اعمال کردند.

ایرینا ولک سخنگوی وزارت کشور روسیه دیروز شنبه به هواداران الکسی ناوالنی هشدار داده بود که با حضور در هرگونه تجمعی محدودیت درباره کرونا را نقض خواهند کرد.

سخنگوی وزارت کشور روسیه گفت: کسانی که این مقررات را نقض کنند با اتهامات کیفری روبرو خواهند شد.

الکسی ناوالنی منتقد غربگرای حکومت روسیه، دو هفته پیش به محض بازگشت از آلمان در فرودگاه بازداشت شد. او اواخر تابستان گذشته در پی مسمومیت با گاز اعصاب نووی چوک به آلمان منتقل شده بود.

مسمومیت و بازداشت وی بهانه ای شد تا بار دیگر کشورهای غربی حملات تندی را علیه روسیه انجام داده و مسکو را عامل مسمومیت ناوالنی معرفی کنند! روسیه دست داشتن در مسمومیت این منتقد را تکذیب کرده است.

به دنبال بازداشت الکسی ناوالنی، هفته گذشته تظاهرات اعتراضی در 100 شهر روسیه برگزار شد. آسوشیتدپرس، تظاهرات هفته گذشته در حمایت از الکسی ناوالنی را بزرگترین و گسترده ترین تظاهرات در روسیه طی سالهای گذشته خوانده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 اسفند 1399 بروزرسانی: 12 اسفند 1399 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 1467

به "جوزف بورل: روسیه باید به تعهدات بین المللی خود عمل کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جوزف بورل: روسیه باید به تعهدات بین المللی خود عمل کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید