حمله هکری 38 هزار دانشجو را به صف کرد

به گزارش تاورنا به نقل از زددی نت، حمله بدافزاری به دانشگاهی در آلمان باعث شد بیش از 38 هزار دانشجو، عضو هیأت علمی و کارمند یک دانشگاه آلمانی همراه با کارت شناسایی خود در صف بایستند تا بتوانند کلمه عبور جدید خود را دریافت کنند.

حمله هکری 38 هزار دانشجو را به صف کرد

با وبسایت گردشگری سازمان میراث فرهنگی همراه باشید.

این رویداد در دانشگاه Justus Liebig رخ داده که در شهر گیسن آلمان واقع است. این شهر در شمال شهر فرانکفورت آلمان قرار گرفته است. حمله بدافزاری مذکور تا بدان حد شدید بوده که واحد فناوری اطلاعات این دانشگاه تصمیم گرفت تا اطلاع ثانوی تمامی رایانه های سرور را خاموش کرده و از دسترس خارج کند.

در حال حاضر تمامی رایانه های دیگر این دانشگاه از اینترنت و تمامی شبکه های رایانه ای موجود جدا شده اند و برای اطمینان از عدم وجود آلودگی دو بار هم اسکن شده اند. همچنین کلمات عبور تمامی حساب های ایمیل دانشجویان، اساتید و کارکنان این دانشگاه تغییر کرده است.

بر اساس قوانین آلمان، ارسال کلمات عبور ایمیل شخصی در صورت تغییر به حساب های افراد ممنوع است و این کار باید به صورت کاغذی انجام شود. لذا تمامی 38 هزار دانشجو، عضو هیأت علمی و کارمندان این دانشگاه باید شخصاً بدین منظور به واحد فناوری اطلاعات دانشگاه مذکور مراجعه کنند. این شرایط موجب ازدحام و شکل گیری صفی طولانی در دانشگاه Justus Liebig شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 692

به "حمله هکری 38 هزار دانشجو را به صف کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله هکری 38 هزار دانشجو را به صف کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید