دارک فینکس بدترین فیلم دنیای سینمایی مردان ایکس است

به گزارش تاورنا، فیلم سینمایی ابرقهرمانی دارک فینکس (Dark Phoenix) که دوازدهمین اثر جهان سینمایی مردان ایکس و دنباله فیلم مردان ایکس: آپوکالیپس (X-Men: Apocalypse) به حساب می آید از آخر هفته گذشته در سینماهای جهان اکران شده است.

دارک فینکس بدترین فیلم دنیای سینمایی مردان ایکس است

دارک فینکس که در ایالات متحده آمریکا در 3721 سالن اکران شده افتتاحیه 33 میلیون دلاری را تجربه کرده و در سایر کشورهای جهان هم 107 میلیون دلار فروخته است.

بررسی افتتاحیه 33 میلیون دلاری در گیشه های آمریکا نشان می دهد که دوازدهمین اثر جهان سینمایی مردان ایکس بدترین افتتاحیه را در کل این مجموعه داشته و اولین فیلم این جهانی سینمایی است که افتتاحیه ای زیر 50 میلیون دلار را پشت سر گذاشته.

پیش از این بدترین افتتاحیه جهان مردان ایکس را ولورین (The Wolverine) با فروش سه روزه 53 میلیون دلاری تجربه کرده بود در حالی که لقب بهترین افتتاحیه در اختیار ددپول (Deadpool) قرار گرفته است که پیروز شد بیش از 132 میلیون دلار در سه روز نخست اکران بفروشد.

افتتاحیه ضعیف دارک فینکس حکایت از فروش نه چندان پیروز آن در ادامه جهت دارد. بررسی مجموعه فیلم های مردان ایکس نشان می دهد این آثار عموما فروش داخلی معادل 2.5 برابر افتتاحیه را تجربه می کنند. با این فرمول می توان پیش بینی کرد فروش داخلی دارک فینکس چیزی حدود 82.5 میلیون دلار خواهد بود. این رقم فیلم جدید را به اولین اثر مجموعه مردان ایکس تبدیل می کند که داخل ایالات متحده کمتر از 100 میلیون دلار فروخته است.

دارک فینکس از مخاطبان نیز نمره CinemaScore نه چندان جالب توجه -B گرفته است که با فروش پایین فیلم هماهنگ است و نشان می دهد مخاطبان به این اثر سینمایی روی خوش نشان نداده اند.

نظر منتقدان هم تفاوت چندانی با نظر مخاطبان ندارد. دوازدهمین اثر جهان سینمایی مردان ایکس علاوه بر اینکه بدترین فیلم این مجموعه از نظر تجاری است، بدترین نقدهای ممکن را هم در میان مجموعه فیلم های مردان ایکس دریافت کرده.

بررسی نظرات منتقدان در وبسایت راتن تومیتوز نشان می دهد تنها 22 درصد منتقدان این اثر سینمایی را پسندیده اند و نظرات منتقدان در وبسایت متاکریتیک نیز حکایت از نارضایتی مشهود دارد. در این وبسایت در مجموع 49 نقد به ثبت رسیده است که در میان آن ها 9 نقد مثبت، 29 نقد میانه و 11 نقد منفی به چشم می خورد که در نهایت نمره 43 را برای فیلم رقم زده است.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 9 مرداد 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 222

به "دارک فینکس بدترین فیلم دنیای سینمایی مردان ایکس است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دارک فینکس بدترین فیلم دنیای سینمایی مردان ایکس است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید