در جلسه بشقاب پرنده های ناسا چه گذشت؟

به گزارش تاورنا، دیجیاتو نوشت: ناسا پس از برگزاری اولین جلسه عمومی خود در مورد بشقاب پرنده ها، از جمع آوری اطلاعات برای تایید وجود آن ها خبر داد.

در جلسه بشقاب پرنده های ناسا چه گذشت؟

هرچند که ناسا تا به امروز وجود بشقاب پرنده ها را رد می کرد و شواهد مرتبط با حضور آن ها را بی پایه و اساس می دانست، اما حالا اولین جلسه عمومی ناسا در این مورد بزگرار شده و دانشمندان باور دارند آن ها درحقیقت وجود دارند و باید بیشتر در پی شان باشیم.

ناسا روز چهارشنبه در اولین نشست عمومی خود در مورد پدیده های ناهنجار ناشناخته که بیشتر با نام یوفو یا بشقاب پرنده شناخته می شوند، خواستار یک رویکرد علمی دقیق تر برای روشن کردن منشا صدها مشاهده مرموز شد.

آژانس فضایی گفت که اخیرا در حال تجزیه و تحلیل مشاهداتی در آسمان بوده است که نمی توان آن ها را به عنوان پدیده هایی هوایی یا طبیعی شناسایی کرد - موضوعی که مدت ها است توجه عموم مردم را به خود جلب کرده است اما به دور از تائیدیه علمی است.

به همین علت، یک تیم مستقل متشکل از 16 دانشمند قرار است تا خاتمه مرداد ماه یافته های علمی خود را در این مورد گزارش کنند. دیوید اسپرگل اخترفیزیکدان و رییس این مطالعه در اظهارات پخش زنده گفت: داده های فعلی و گزارش هایی که شاهدین عینی منتشر کرده اند، برای ارائه شواهد علمی کافی نیست. ما به داده های با کیفیت تر و میزان گیری با ابزارهای کالیبره شده نیاز داریم تا بتوانیم به مشاهدات خود برچسب علمی بودن بزنیم. داده هایی که در این زمینه جمع آوری می شوند باید به حدی قابل اتکا باشند که بتوان با کیفیت بالا آن ها را تجزیه و تحلیل کرد.

این درحالی است که در طول 27 سال گذشته، 800 رویداد مشاهده یوفو یا بشقاب پرنده ها در ایالات متحده به ثبت رسیده است. تخمین ها نشان می دهد تنها شاید 2 تا 5 درصد از آن ها غیرواقعی هستند - در موارد دیگر شواهد و نشانه ها آنقدر دقیق مطرح شده اند که احتمال غیرواقعی بودن آن ها رد می شود.

در یک مورد از آنچه مشاهده شده است، شان کرک پاتریک ویدئوی جدیدی از دو نقطه دور درحال حرکت به سمت جلو و عقب بر روی صفحه نمایش را نشان می دهد که در ادامه فیلم به سه نقطه تبدیل می شود. این ویدئو از طریق دوربین های نصب شده بر روی یک هواپیمای نظامی P3 ثبت شده است.

P3 قادر به رهگیری نقاط نبود و خلبان این رویداد را به همراه فیلم ضبط شده گزارش کرد. تجزیه و تحلیل ها نشان می دهد اشیا بسیار دور بوده اند. پاتریک می گوید: این چیزی نیست که یک خلبان جنگنده نظامی آموزش دیده در مورد آن دچار اشتباه شود. حتما باید بر روی پرونده هایی که مشاهده چنین مواردی را گزارش می دهند، به طور ویژه کار شود.

آنچه قرار است به عنوان گزارش های این سری از جلسات انجام دهد، متفاوت از تحقیقات پنتاگون است - اگرچه هردو به صورت هماهنگ در حال ضبط گزارش های مختلف و تایید صحت آن ها هستند. ناسا قصد دارد با جمع آوری داده های علمی توجیهی قابل قبول با استدلال های منطقی برای حضور بشقاب پرنده ها ارائه دهد.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 15 خرداد 1402 بروزرسانی: 15 خرداد 1402 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 2249

به "در جلسه بشقاب پرنده های ناسا چه گذشت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در جلسه بشقاب پرنده های ناسا چه گذشت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید