زیان 5 هزار تومانی مرغداران در فروش تخم مرغ

به گزارش تاورنا، نبی پور قیمت تمام شده هر کیلو تخم مرغ را 13 هزار و 500 تومان گفت و گفت: عرضه با نرخ های فعلی بیانگر زیان 5 هزار تومانی مرغداران در فروش هر کیلو تخم مرغ است.

زیان 5 هزار تومانی مرغداران در فروش تخم مرغ

ناصر نبی پور رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران در گفت و گو با خبرنگار ، از کاهش قیمت تخم مرغ در بازار اطلاع داد و گفت: هم اکنون متوسط نرخ هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری 8 هزار تومان معادل شانه ای 16 هزار تومان است.

او قیمت تمام شده هر کیلو تخم مرغ را 13 هزار و 400 تا 13 هزار و 500 تومان گفت و اضافه نمود: عرضه با نرخ های فعلی بیانگر زیان 5 هزار تومانی مرغداران در فروش هر کیلو تخم مرغ است.

نبی پور فراوری روزانه تخم مرغ را 2 هزار و 100 تا 2 هزار و 200 تن گفت و گفت: با احتساب زیان 5 هزار تومانی مرغداران در فروش هر کیلو تخم مرغ، صنعت مرغداری دچار بحران جدی است.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار از کمبود نهاده های دامی در بازار اطلاع داد و گفت: هم اکنون کنجاله سویا با نرخ 9 هزار تومان در بازار موجود نیست که این امر بیانگر اختلاف چند برابری نهاده با نرخ مصوب است.

او ادامه داد: هم اکنون نهاده در بنادر موجود است و تنها به سبب نبود ارز، مسئولان وعده های مختلف می دهند، در حالی که نبود کنجاله سویا منجر به کاهش فراوری روزانه تخم مرغ شده است.

نبی پور با اظهار نگرانی نسبت به آینده فراوری تخم مرغ اعلام نمود: با استمرار فرایند فعلی قیمت نهاده های دامی، مرغداران مرغ های جوان خود را روانه کشتارگاه خواهند کرد که با این وجود در فصل پاییز در تامین تخم مرغ مورد احتیاج دچار مشکل می شویم.

این مقام مسئول در انتها درباره آخرین شرایط صادرات تخم مرغ توضیح داد: با توجه به اخذ عوارض 4 هزار تومانی صادرات تخم مرغ و هزینه بالای حمل و نقل، قیمت تخم مرغ در مرز از 16 هزار تومان فراتر می رود که با این وجود امکان رقابت با ترکیه وجود ندارد، از این رو انتظار می رود که عوارض صادرات شناور باشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 15 مهر 1399 بروزرسانی: 15 مهر 1399 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 1173

به "زیان 5 هزار تومانی مرغداران در فروش تخم مرغ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیان 5 هزار تومانی مرغداران در فروش تخم مرغ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید