ساخت اولین دستگاه گندزدایی بدون کلر برای تامین آب شرب مناطق محروم

به گزارش تاورنا، تهران (پانا)- مدیرعامل موسسه دانشمند وابسته به بنیاد مستضعفان از بکارگیری توان علمی شرکت های دانش بنیان و نخبگان برای اجرای ماموریت محرومیت زدایی بنیاد مستضعفان در سراسر کشور اطلاع داد و گفت با همکاری یک شرکت دانش بنیان، برای نخستین بار در ایران، دستگاه گندزدایی از آّب، بدون استفاده از کلر ساخته شد.

ساخت اولین دستگاه گندزدایی بدون کلر برای تامین آب شرب مناطق محروم

علی خطیبی با اشاره به ورود شرکت های دانش بنیان و استفاده از توانمندی علمی نخبگان برای رفع محرومیت در کشور اظهار کرد: یکی از فعالیت های موسسه دانشمند به عنوان یکی از زیرمجموعه بنیاد مستضعفان، استفاده از ظرفیت علمی و نخبگانی کشور و همچنین شرکت های دانش بنیان، برای بهبود اجرای ماموریت های محوله به این بنیاد است و موسسه دانشمند سعی نموده تا با تکیه بر توانمندی علمی دانشگاهیان و نخبگان، مسائل مختلف در حوزه فعالیت بنیاد مستضعفان در بخش های مختلف صنعتی و حتی محرومیت زدایی را حل نماید.

مدیرعامل موسسه دانشمند وابسته به بنیاد مستضعفان اضافه کرد: بر همین اساس این موسسه در همکاری با بازوی محرومیت زدایی بنیاد مستضعفان، کوشش دارد بعضی مسائل موجود در بهبود سطح زندگی مردم در مناطق محروم کشور را عهده دار گردد و به همین منظور این موسسه در همکاری با یک شرکت دانش بنیان، پیروز شد برای نخستین بار در کشور، مشکل گندزدایی از آب آشامیدنی چندین روستا در منطقه قلعه گنج در جنوب کرمان را با فناوری نوینی رفع سازد.

وی گفت: در این پروژه، فرایند گندزدایی از آب آشامیدنی این منطقه برای نخستین بار در کشور به روشی جدید و بدون بکارگیری گاز کلر انجام می گردد.

خطیبی اعلام نمود: با بکارگیری این روش، آب آشامیدنی چندین روستا در این منطقه که تا پیش از این، باعث مسائل گوارشی و پوستی متعددی برای ساکنان این منطقه محروم ایجاد نموده بود، حل و فصل می گردد و ساکنان این روستاهای دورافتاده، به آب آشامیدنی سالم، دسترسی پیدا می نمایند.

مدیرعامل موسسه دانشمند اعلام نمود: موسسه دانشمند در همکاری با بازوی محرومیت زدایی بنیاد مستضعفان، در نظر دارد تا با ساخت این دستگاه های گندزدا، این بنیاد را برای فراهم کردن آب آشامیدنی سالم در اقصی نقاط محروم کشور را برای ساکنان این مناطق فراهم کند تا علاوه بر کاهش هزینه های تامین آب شرب سالم، از ظرفیت نخبگان کشور برای حل مسائل اینچنینی استفاده گردد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مستضعفان، به گفته خطیبی در حال حاضر دستگاه های جدید گندزدا، با اتمام مراحل تست های نهایی، برای استفاده در چند منطقه محروم کشور مستقر خواهد شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 15 دی 1399 بروزرسانی: 15 دی 1399 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 1362

به "ساخت اولین دستگاه گندزدایی بدون کلر برای تامین آب شرب مناطق محروم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت اولین دستگاه گندزدایی بدون کلر برای تامین آب شرب مناطق محروم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید