سرنوشت مرموز نگهبانان یک فانوس دریایی

به گزارش تاورنا، گردشگری وحشت محدوده ای است بی خاتمه از عجایب و نادیده ها. واقعیت این است که بسیاری از مقاصد گردشگری وحشت، بیشتر به واسطه داستان ها و شایعات پیرامون شان مجذوب کننده هستند تا حقایق عینی و اثبات شده. با خبرنگاران همراه باشید.

سرنوشت مرموز نگهبانان یک فانوس دریایی

ماجرایی که این بار برای شما عزیزان بازگو می کنیم، حکایت عجیب یک فانوس دریایی است که رازی سر به مهر را در سینه پنهان نموده است، رازی که علی رغم گذشت سالیان متمادی، همچنان در پرده ابهام به جای مانده است.

در 15 ماه دسامبر سال 1900 یک قایق که به سمت ادینبورگ (ادینبرا) در حرکت بود، گزارش عجیبی داد، فانوس دریایی الن مور (Eilean Mor) روشن نشده بود. امری که بسیار عجیب و غیر منتظره بود، به همین دلیل قرار شد که افرادی برای تحقیق به جزیره واقع در اسکاتلند بروند، و این گونه بود که ماجرای ما شروع شد.

در 26 ماه دسامبر، یک کشتی کوچک برای این امر مهم راهی جزیره شد. مقصد این کشتی فانوس دریایی الن مور بود که در جزیره ای دور افتاده واقع شده بود، جایی که کارکنان و نگهبانان فانوس دریایی، دور از سایرین و در جزیره ای که تقریبا غیر مسکونی به حساب می آمد، زندگی می کردند.

علی رغم این انزوا این جزیره همیشه توجه و علاقه مردم را به خود جلب نموده بود. نام آن از نام سنت فلانن یک اسقف ایرلندی قرن ششم گرفته شده بود که بعدها به عنوان قدیس شناخته شد. او یک صومعه در این جزیره ساخت. برای قرن ها چوپانان گله های خود را برای چرا به این جزیره می آوردند، اما کسی هرگز شب را در آنجا سپری نمی کرد. آنها از ارواحی واهمه داشتند که گفته می شد این نقطه متروکه و منزوی را به تسخیر خود در آورده اند.

اما داستان این جزیره می رفت که پیچیده تر شود. کاپیتان جیمز هاروی (James Harvey) در این کشتی حضور داشت که برای آنالیز روانه این جزیره شده بود.

کشتی خاتمه به مقصد رسید و کاپیتان هاروی زمانی که دید کسی برای استقبال آنها به اسکله نیامده است، متعجب شد. او سعی کرد با پیغام اخطار توجه ساکنان فانوس را جلب کند، اما هیچ پاسخی دریافت نکرد.

همراه کاپیتان ژوزف مور که قرار بود مسئول بعدی فانوش شود، خاتمه خود به راه افتاده و از پلکان مخصوص به سمت فانوس دریایی حرکت کرد. بر طبق گزارشات موجود که به وسیله آقای مور نوشته شده است، او حین بالا رفتن از تپه احساس عجیبی داشته است، حسی شوم که او را از نزدیک شدن به فانوس دریایی برحذر می داشت.

به محض ورود به فانوس، مور متوجه می شود که چیزی اشتباه است، در ساختمان قفل نشده و اثری از کسی دیده نمی شد. توجه مور به سمت آشپزخانه جلب می شود، جایی که او متوجه غذای نیم خورده و جایگاه می شود که روی زمین افتاده است، طوری که گویی افراد با عجله از جا پریده اند.

در ادامه این شرایط مرموز و غیر قابل توضیح او متوجه می شود که ساعت آشپزخانه نیز از حرکت افتاده است. مور به سراغ اتاق استراحت کارکنان می رود، اما هیچ نشانی از آنها در هیچ کجای فانوس پیدا نمی نماید. او به سرعت به سمت کشتی رفته و این اطلاعات را به کاپیتان هاروی منتقل می نماید که بلافاصه دستور جستجوی گسترده جزیره را برای یافتن مردان گمشده صادر می نماید، اما در نهایت جستجوها بی نتیجه است و ردی از نگهبانان پیدا نمی شود.

هاروی به سرعت به سمت خشکی باز می شود تا در خصوص این شرایط عجیب تلگرافی به دفتر اصلی در ادینبرا ارسال کند که متن آن به توضیح زیر است:

یک اتفاق ترسناک در جزیره فلانان اتفاق افتاده است، سه نگهبان فانوس ناپدید شده و ردی از آنها پیدا نشده است و ما هیچ نشانی از زندگی در جزیره پیدا نکردیم.

تیرهای هشدار نیز شلیک شد، اما هیچ پاسخی دریافت نشد و آقای مور هم پیروز به پیدا کردن هیچ کدام از نگهبانان نشد. ساعت ها متوقف شده اند و شواهد و قراین موجود حکایت از آن دارند که دست کم یک هفته قبل اتفاق عجیبی در جزیره اتفاق افتاده است. به نظر می رسد نگهبانان یا از فراز صخره ها به پایین سقوط نموده یا در آب افتاده و غرق شده اند.

کم کم شب از راه می رسد و ما نمی توانیم کار بیشتری در این رابطه انجام دهیم. من مور و چند نفر از افرادم را در جزیره تنها گذاشته ام تا فانوس را روشن نگاه دارند تا در نهایت شما تصمیم نهایی را بگیرید و به ما اطلاع دهید.

چند روز بعد، رابرت موری هد (Robert Murihead) که با هر سه نگهبان آشنایی کامل داشت، برای انجام تحقیقات تکمیلی پیرامون افراد مفقود شده وارد جزیره شد. در طول این تحقیق هیچ چیز جدیدی بیش از مشاهدات اولیه آقای مور پیدا نشد، اما آنها به سراغ دفتر وقایع روزانه فانوس دریایی رفتند.

ظاهرا در تاریخ دوازدهم دسامبر، توماس مارشال دستیار دوم خبر از وزش بادهایی تند داده بود، او در ادامه افزوده بود که در طول عمر خود چنین بادهای شدیدی را به چشم ندیده است.

در این میان دستیار دیگر جیمز دوکات سکوت اختیار نموده و دستیار سوم ویلیام مک آرتور از شدت وحشت دست به دعا شده بود و همین نکته اصلی و عجیب قضیه بود؛ چرا که مک آرتور خود یک دریانورد فصلی بود و به خوبی از اوضاع جوی این حوالی اطلاع داشت، پس چرا او باید برای وقوع یک طوفان این گونه دستپاچه و وحشت زده شود؟

شاید وقوع یک طوفان به تنهایی چیز عجیب و غیر معمولی نباشد آن هم در یک جزیره در میانه اقیانوس، اما اوضاع زمانی پیچیده تر می شود که بدانید در فاصله این سه روز یعنی از 12 تا 15 ماه دسامبر، هیچ کدام از کشتی، قایق و حتی ایستگاه های زمینی آن اطراف از وقوع چنین طوفانی اطلاع نداشته و آب و هوا را آرام توصیف نموده بودند.

این راز همچنان در هاله ابهام است و کسی از سرنوشت آن سه مرد ناپدید شده اطلاعی ندارد. امروزه ورود بازدیدنمایندگان به این جزیره آزاد است و همه می توانند سری به آن زده و به سهم خود، سعی در حل این راز سر به مهر و مرموز نمایند.

Flannan isle

نظر شما در خصوص این داستان عجیب و غیر معمول چیست؟ شما سرنوشت مردان گمشده را چگونه می بینید؟ امیدوارم از مطالعه این مطلب و همراهی با ما لذت برده باشید.

منبع: کجارو / historic-uk.com
انتشار: 16 بهمن 1400 بروزرسانی: 16 بهمن 1400 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 1944

به "سرنوشت مرموز نگهبانان یک فانوس دریایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرنوشت مرموز نگهبانان یک فانوس دریایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید