تور فرانسه ارزان: سوغات نیس؛ یادگاری های از جنوب شرق فرانسه

به گزارش تاورنا، نیس، یک شهر ساحلی زیبا در جنوب شرقی فرانسه است. در این شهر توریستی، انتخاب های بسیاری برای خرید سوغات دارید ولی هیچ سوغاتی بهتر از محصولات بومی نیست.

تور فرانسه ارزان: سوغات نیس؛ یادگاری های از جنوب شرق فرانسه

با ما همراه باشید و با تور فرانسه ارزان از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

نیس، به عنوان شهر اصلی بندری فرنچ ریورا (خط ساحلی در گوشه جنوب شرقی فرانسه، بر کناره دریای مدیترانه)، هواداران ساحل، علاقه مندان به تاریخ و جستجوگران فرهنگ، را برای تعطیلات به سواحل مدیترانه ای خود جذب می نماید.

وقتی به نیس و سواحل بی نظیر آن سفر می کنید و در آفتاب ریویرای فرانسه قدم می زنید، بدون تردید دلتان می خواهد که دوستان و عزیزان تان را در خاطرات سفر شریک کنید و با سوغاتی، لذت سفر را با آن ها تقسیم کنید. در نیس، انتخاب های بسیاری برای خرید سوغات دارید. به غیر از سوغاتی های مرسوم فرانسه، در نیس چند محصول بومی وجود دارد که می توانید به عنوان سوغات برای عزیزان تان بخرید.

یکی از مجذوب نماینده ترین تفریحات سفر، گشت و گذار در مراکز خرید و فروشگاه های سوغات برای انتخاب یک سوغاتی و هدیه مناسب برای دوستان و عزیزان است. در فرانسه و به خصوص در نیس که یک مقصد گردشگری مهم در این کشور است، هیچ محدودتی برای خرید سوغات ندارید. فرانسه و جاهای دیدنی نیس، یک بهشت واقعی برای علاقه مندان به خرید است. از پنیرهای لذیذ و صابون های سنتی گرفته تا کلاه های سنتی فرانسوی در فروشگاه های سوغات فرانسه پیدا می گردد.

روغن زیتون

روغن زیتون به یکی از سمبل های سواحل مدیترانه تبدیل شده است. زیتون نیس معروفیت بسیاری در سراسر جهان دارد. در نیس، به هر فروشگاهی که سر بزنید، زیتون و روغن زیتون پیدا می کنید به خصوص در منطقه قدیمی نیس. این سوغاتی یکی از بی نظیرترین و محبوب ترین سوغاتی های شهر است. با افزودن روغن زیتون نیس به غذاها، می توانید عطر و طعم غذاهای فرانسوی را به رژیم غذایی خود اضافه کنید و از خواص بی نظیر این روغن باکیفیت و مرغوب، بهره مند شوید.

کیسه های اسطوخودوس

با این کیسه های اسطوخودوس می توانید کشوها و کمدهای لباس خود را معطر کنید. این کیسه های کوچک و رنگارنگ، یادآور هوای مطبوع و حال و هوای اصل منطقه جنوب و ریویرای فرانسه هستند. بسته های اسطوخودوس در کیسه های مجذوب نماینده و مناسب کادو دادن به فروش می رسند و در همه فروشگاه های سوغات به راحتی پیدا می شوند.

سبزیجات معطر محلی

در هر بازارچه ای از نیس که سر بزنید، می توانید سبزیجات خشک معطر را پیدا کنید که عطر و طعم خاصی به غذاهای این منطقه می دهند. تنوع این سبزیجات خشک و معطر به قدری زیاد است که هر بار می توانید غذایی تازه با عطر و طعمی تازه درست کنید. اگر اهل امتحان کردن غذاهای تازه با طعم های متنوع هستید، بدون شک این سبزیجات معطر توجه تان را جلب می نمایند و می توانید آن را به ادویه های مصرفی خود اضافه کنید و از پختن غذاهایی با عطر و طعم غذاهای نیس، لذت ببرید.

سرامیک های جنوب فرانسه

با خریدن ظروف سرامیکی جنوب فرانسه، می توانید رنگ های مجذوب نماینده و زیبا را به آشپزخانه خود اضافه کنید. انواع ظروف سرامیکی مثلا بشقاب، کاسه، فنجان و... در رنگ های مجذوب نماینده و زیبا در جنوب فرانسه فراوری می شوند که آن ها را می توانید در فروشگاه های سوغات و کادو در سراسر نیس پیدا کنید؛ به خصوص در مغازه های منطقه قدیمی نیس و بازارچه های محلی.

منسوجات خانگی با طرح های سنتی

انواع منسوجات مورد استفاده در منزل مثلا حوله حمام، رومیزی، ملحفه و... را با طرح های مجذوب نماینده ستی می توانید برای خانه خود و عزیزان تان بخرید و رنگ و مجذوب نمایندهیت آن ها را به دکوراسیون خانه خود اضافه کنید. این محصولات در فروشگاه های سوغات عرضه می شوند. حتی انواع لباس های سنتی را هم می توانید در فروشگاه های سوغات پیدا کنید و اگر به لباس های سنتی علاقه داشته باشید از دیدن و پوشیدن آن ها لذت خواهید برد.

مربای Herbin

یکی از فراورینماینده های محلی مربا در نیس، Maison Herbin است که محصولات فراوریی آن در بسیاری از هتل های شیک شهر برای وعده صبحانه سرو می گردد. یکی از کارهای مجذوب نمایندهی که مسافران نیس می توانند انجام دهند، بازدید از کارخانه فراوری این مرباها است.

صابون های فرانسوی

نواحی جنوبی فرانسه را به صابون های سنتی و مخصوص شان می شناسند. برای خودتان یا دوستان تان می توانید یک جعبه متشکل از انواع صابون های دست ساز و سنتی فرانسوی بخرید. این صابون ها یکی از محبوب ترین سوغاتی های فرانسوی است که عطر و بوی آن ها، خاطرات قدم زدن در کوچه های فرانسه را زنده می نماید.

ماکارون

حتما عکس های رنگارنگ و اشتهابرانگیز ماکارون را زیاد دیده اید و شاید آن را امتحان نموده باشید. این شیرینی خاص فرانسوی با ظاهر جالبی که دارد، یکی از سوغاتی های محبوب و مشهور فرانسه است. حتی اگر ماکارون را در کشور محل زندگی خود امتحان نموده اید، فرصت امتحان کردن ماکارون های اصیل فرانسوی را از دست ندهید. ماکارون های فرانسوی در بسته بندی های بسیار شیک و مجذوب نماینده به فروش می رسند. البته توجه داشته باشید که ماکارون یک شیرینی حساس است و زود خراب می گردد، بنابراین برای خرید این شیرینی به عنوان سوغات، فاصله و زمان رسیدن به مقصدتان را هم در نظر بگیرید. با خریدن یکی دو جعبه از این شیرینی های مجذوب نماینده و رنگارنگ، حال و هوای شهرهای فرانسوی را به دوستان خود هدیه کنید.

عطر

اگر دوست دارید هدیه ای لوکس و گران قیمت برای عزیزان خود تهیه کنید، در فرانسه بدون تردید باید عطر بخرید. عطرهای فرانسوی در سراسر جهان معروفیت دارند. البته شهر گرس مرکز عطرسازی فرانسه است، ولی در همه شهرهای این کشور می توانید برترین و باکیفیت ترین عطرهای فرانسوی را فروشگاه های عطر پیدا کنید. شاید بد نباشد که برای عطرهای خریداری شده، بطری های دست ساز مجذوب نماینده هم بخرید که بر مجذوب نمایندهیت این سوغاتی شما می افزایند.

قبل از اینکه عطر بخرید، حتما آنالیز کنید که عطرها روی حیوانات تست نشده باشند. تست مواد آرایشی و بهداشتی و عطر روی حیوانات، بسیار دردناک و غیرانسانی است. بدون شک دوست ندارید هدیه ای که به دیگران می دهید، به قیمت شکنجه و عذاب حیوانات بی گناه تهیه شده باشد. برای اینکه به عمق فاجعه پی ببرید، می توانید در یوتیوب ویدیوی های مربوطه را دیدن کنید.

کلاه بره

وقتی به تیپ فرانسوی فکر می کنید، احتمالا زن یا مردی را تصور می کنید که ژاکتی راه راه پوشیده، شالی دور گردن انداخته، نان باگت در دست دارد و یک کلاه بره بر سر گذاشته است. کلاه بره، یکی از کلاه های سنتی و رایج فرانسوی است که به عنوان سوغات، هواداران بسیاری دارد. می توانید برای خود و عزیزان تان این کلاه ها را بخرید و تیپ فرانسوی بزنید.

گل نمک

گل نمک (Fleur de Sel) یا نمک دریا، در نواحی جنوبی فرانسه فراوری می گردد و معروفیت بسیاری در این کشور دارد. هر کسی که به آشپزی علاقه داشته باشد، مطمئنا از گرفتن این سوغات، مسرور می گردد. انواع نمک دریا با عطرهای یاس، لاوندر و رز فراوری می شوند. نمک های دریا را در بازارچه ها می توانید بخرید. وقتی به یکی از غرفه ها یا فروشگاه های نمک دریایی سر بزنید، از دیدن تنوع آن شگفت زده می شوید.

پنیر

یکی از لذیذترین و برترین سوغاتی هایی که از فرانسه می توانید برای عزیزان خود بخرید، انواع پنیر فرانسوی است. در همه فروشگاه های پنیر در سراسر این کشور، پنیرهای متنوع در بسته بندی های محکم عرضه می شوند که آن ها را می توانید برای فواصل دور تهیه کنید. دقت کنید که حتما پنیرهای سخت را بخرید، چون برخی از انواع پنیرها حتما باید در جای خنک نگهداری شوند؛ اما زیباترین سوغاتی که می توانید از نیس به خانه ببرید، خاطرات فراموش نشدنی و لحظه های زیبای سفر است. با وجود این می توانید لذت سفرتان را با خرید هدیه ای کوچک برای عزیزان، با آن ها شریک شوید. ن ظر و تجربیات خود را در مورد سفر به فرانسه با ما و سایر کاربران خبرنگاراندر میان بگذارید.

منبع: کجارو / hotelbricegarden.com / christineabroad.com
انتشار: 28 اسفند 1400 بروزرسانی: 28 اسفند 1400 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 1990

به "تور فرانسه ارزان: سوغات نیس؛ یادگاری های از جنوب شرق فرانسه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور فرانسه ارزان: سوغات نیس؛ یادگاری های از جنوب شرق فرانسه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید