سپاهان 2 - استقلال 0؛ صدرنشینی طلایی پوشان با درخشش شهباززاده

به گزارش تاورنا، خبرگزاری خبرنگاران- سپاهان با غلبه بر استقلال در فینال نیم فصل اول، 28 امتیازی شده و جای این تیم را در صدر جدول گرفت.

سپاهان 2 - استقلال 0؛ صدرنشینی طلایی پوشان با درخشش شهباززاده

به گزارش خبرنگاران، دو تیم استقلال و سپاهان در هفته پانزدهم لیگ برتر با هم بازی کردند و این ملاقات با نتیجه 2-0 به نفع شاگردان محرم نویدکیا به سرانجام رسید. استقلال در هفته های اخیر پس از هر پیروزی معمولا در بازی بعدی لغزیده و امتیاز از دست داده است.

ترکیب سپاهان: پیغام نیازمند، محمد نژادمهدی، عزت الله پورقاز، دانیال اسماعیلی فر، امید نورافکن، محمد کریمی، جلال علی محمدی، سروش رفیعی، محمدرضا حسینی (از دقیقه 73 محمدرضا خلعتبری) ، محمد محبی، سجاد شهباززاده

سرمربی سپاهان: محرم نویدکیا

ترکیب استقلال: رشید مظاهری، سیاوش یزدانی (از دقیقه 60 محمدحسین مرادمند)، محمد دانشگر، عارف غلامی (از دقیقه 60 محمد نادری) ، وریا غفوری (محمد حسین فلاح از دقیقه 80)، بابک مرادی، آرش رضاوند (از دقیقه 80 مسعود ریگی)، مهدی مهدی پور (از دقیقه 59 احمد موسوی)، فرشید اسماعیلی، مهدی قایدی و ارسلان مطهری

سرمربی استقلال: محمود فکری

توضیح گل ها:

سپاهان 1 - استقلال 0 (سجاد شهباززاده 14): روی یک ارسال اوت از سمت راست، حسینی با یک ارسال زمینی روی پا توپ را به دهانه دروازه استقلال فرستاد که این توپ پس از برخورد به مدافع استقلال مقابل سجاد شهباززاده نهاده شد و مهاجم سپاهانی ها با یک ضربه مطمئن این پاس را تبدیل به گل اول تیمش کرد.

سپاهان 2 - استقلال 0 (سروش رفیعی 36): ارسال نرم سروش رفیعی از روی ضربه آزاد بعد از عبور از مدافعان استقلال مقابل سجاد شهباززاده نهاده شد و این بازیکن با کش دادن به بدن خود سعی در اثر گذاشتن روی توپ داشت اما توپ بدون برخورد به پای او مستقیما وارد دروازه استقلال شد.

بازی با شروع توفانی سپاهان همراه بود و شاگردان نویدکیا چند موقعیت را روی دروازه ستقلال ایجاد کردند؛ هر چند شاگردان فکری هم موقعیت هایی در شروع بازی روی دروازه حریف داشتند. سپاهانی ها مزد حملات زودهنگامشان را در دقیقه 14 با گل شهباززاده گرفتند. در حالی که به نظر می رسید استقلالی ها برای جبران، جلو بکشند این سپاهان بود که با تداوم حملات خود به گل دوم در دقیقه 36 رسید تا این نیمه با نتیجه دو بر صفر به سود میزبان به سرانجام برسد.

نیمه دوم استقلال با سه تغییر در دقایق شروعین نیمه دوم، سعی در تغییر جریان بازی داشت. این تیم اما نتوانست از تغییراتی که در ترکیب خود ایجاد کرد توفیقی در جبران گل های خورده داشته باشد و در طول نیمه دوم شاهد یک بازی کم افت و خیز بودیم. سپاهان که اندوخته خوبی برای کسب برد در این ملاقات داشت، در طول نیمه دوم به مدارا با استقلال پرداخت و پیروز شد موقعیت گل چندانی به این تیم بدهد. استقلالی ها در ده دقیقه سرانجامی این نیمه فشار خود را بیشتر کردند اما بازهم در ایجاد موقعیت گل خطرناک پیروز نبودند و بازی با نتیجه دو بر صفر به سود سپاهان به سرانجام رسید.

دقایق حساس:

دقیقه 5: ارسال در عرض زمین و خطرناک امید نورافکن با پای چپ را رشید مظاهری با عکس العملی به موقع راهی کرنر کرد.

دقیقه 6: ارسال بلند سروش رفیعی از سمت چپ در حالی که با تاثیر مهاجمان سپاهان همراه نبود به طرز خطرناکی از کنار دروازه استقلال به بیرون رفت.

دقیقه 9: استقلال با یک ارسال از سمت چپ و ضربه سر ارسلان مطهری که از کنار دروازه راهی اوت شد، اولین موقعیت جدی را روی دروازه سپاهان ایجاد کرد.

دقیقه 9: فرشید اسماعیلی از شکاف ایجاد شده در قلب خط دفاعی سپاهان استفاده نموده و با یک شوت روی پا از پشت محوطه جریمه دروازه نیازمند را هدف گرفت که ضربه او با اختلافی اندک به بیرون رفت.

دقیقه 23: ضربه سر حسینی روی ارسال مواج رفیعی از نقطه کرنر دقیقا به جایی رفت که رشید مظاهری حضور داشت و دروازه بان آبی ها به راحتی این ضربه سر محکم را در اختیار گرفت.

دقیقه 48: بابک مرادی در حالی که می رفت با دروازه بان سپاهان تک به تک گردد تعادلش در داخل محوطه جریمه به هم خورد و این بازیکن اعتقاد داشت که باید داور این صحنه را پنالتی اعلام می کرد.

دقیقه 49: مهدی قایدی با یک حرکت پا به توپ و حرکت در عرضی که شگردش است از روی خط محوطه جریمه، با شوتی زمینی دروازه نیازمند را هدف گرفت که این ضربه از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 57: ارسال بلند استقلالی ها به روی دروازه سپاهان را پیغام نیازمند با یک خروج خوب و ضربه پا دفع کرد.

دقیقه 67: ضربه سر ارسلان مطهری روی ارسال کرنر که با پرش بلند این بازیکن همراه بود، با اختلاف از کنار دروازه سپاهان عبور کرد.

دقیقه 72: شوت ناگهانی سجاد شهباززاده از پشت محوطه جریمه، راهی در چارچوب نداشت و از بالای دروازه راهی اوت شد.

دقیقه 88: ارسلان مطهری در حالی که پشت به دروازه بود، توپ را برای فلاح کاشت که ضربه این بازیکن از پشت محوطه جریمه، راهی به دروازه سپاهان نداشت و به بیرون رفت.

دقیقه 1+90: ارسال تند و تیز مهدی قایدی به روی دروازه سپاهان را پیغام نیازمند با مشت دور کرد.

دقیقه 4+90: ضربه سر محمد دانشگر روی ارسال مهدی قایدی با اختلافی ناچیز از بالای دروازه سپاهان راهی اوت شد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 23 اسفند 1399 بروزرسانی: 23 اسفند 1399 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 1490

به "سپاهان 2 - استقلال 0؛ صدرنشینی طلایی پوشان با درخشش شهباززاده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سپاهان 2 - استقلال 0؛ صدرنشینی طلایی پوشان با درخشش شهباززاده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید