طارمی؛ 7 گل 8 امتیاز

به گزارش تاورنا، در شب گلزنی مهدی طارمی و درخشش او برای پورتو، می رفت که درگیری په په و لوم، همه چیز را تحت تاثیر قرار دهد. دو بازیکن مطرح پورتو در زمین مسابقه با هم درگیر شدند و نزدیک بود باردیگر خاطره رحمان رضایی و ناجی بداوی را در زمین فوتبال زنده کنند. وقتی این دو ملی پوش ایرانی در جام ملت های 2004 به هم سیلی زدند.

طارمی؛ 7 گل 8 امتیاز

به گزارش خبرنگاران به نقل از روزنامه خبرنگاران، دوشنبه شب گذشته در دیداری حساس پورتو به مصاف تیم فارنسه یکی از تیم های پایین نشین پرتغال رفت. مسابقه از این جهت حساس بود که پورتو هفته قبل بدون طارمی نبرد و این هفته به برد نیاز داشت. در همان دقیقه 15 مهدی کار خود را کرد و توانست گل سه امتیازی اش را به ثمر برساند.

اثرگذاری مهدی رفته رفته در پورتو بیشتر و بیشتر می شود، به شکلی که حتی سران این باشگاه هم به فروش و سودی کلان فکر می کنند. پیش بینی ها این است که مهدی با فرایند درخشش خود، می تواند به باشگاهی بزرگتر از پورتو منتقل شود. عملکرد او در 7 مسابقه اخیر تیمش فوق العاده بوده است. مهدی در این 7 بازی 7 گل به ثمر رسانده است که حکایت از پیشرفت فوق العاده اش دارد. اما حاصل گل هایی که طارمی برای پورتو به ثمر رسانده، چند امتیاز بوده است؟ او در بازی با فارنسه گل سه امتیازی زد. هفته قبل از آن مقابل بنفیکا یک گل زد و مساوی کردند. مقابل فامالیکائو دو گل زد و نقش پررنگی در برد تیمش داشت. در بازی مقابل گیمارش هم گل مساوی تیمش را زد ولی در ادامه دوباره پورتو گل زد و کلا بازی باخته را برد. در دیداربا تولاندا هم مهدی پیروز شد گل برتری تیمش را بزند. یعنی طارمی در 7 هفته گذشته پیروز شده 8 امتیاز برای تیم پورتو به دست بیاورد که یک آمار فوق العاده است. نباید فراموش کرد این تیم پر از ستاره است ولی بازیکنی به اسم مهدی طارمی است که توانسته چنین عملکردی را به ثبت برساند. بی شک اگر مهدی از همان هفته های اول برای پورتو بازی می کرد، وضعیتش با امروز بسیار متفاوت تر بود. او در 6 بازی اوایل فصل روی هم 90 دقیقه هم بازی نکرد ولی از دیداربا پورتوننزه بود که 58 دقیقه بازی کرد و گل زد تا کم کم خودی نشان دهد.

تمجید از مهدی

بعد از دیدار پورتو و فارنسه و گل طارمی، بیش از این که درگیری په په و لوم در رسانه ها بازخورد داشته باشد، گلزنی مهدی تیتر شد. روزنامه اوجوگو عکس شادی مهدی را به عنوان عکس جلد خود برگزید و تیتر زد: بازگشت تا حل شود. اشاره او به مشکل گلزنی پورتو در هفته گذشته و در غیاب طارمی بود.

همچنین رسانه تریبونا اکسپرسو نیز در گزارش خود نوشت: هواداران پورتو خیلی زود طارمی را به دلیل اخراج در بازی با بنفیکا بخشیدند. اشاره آنها به کارت قرمز دو هفته قبل و در نهایت غیبتش در بازی اسپورتینگ لیسبون در نیمه نهایی جام اتحادیه بود. اکسپرسو در ادامه نوشت: ستاره ایرانی نشان داده که به چه عنصر مهمی در پورتو بدل شده و حضورش چقدر می تواند برای پیروزی تیم موثر باشد.

با گلزنی طارمی حالا پورتو به رده دوم جدول صعود کرده و خطری جدی برای اسپورتینگ صدرنشین است. نکته بازی سه شنبه شب این بود که فارنسه با وجود حضور در پایین جدول، اصلا در خانه خود نباخته بود و طارمی توانست این تیم را متحمل شکست کند.

درگیری در تیم طارمی ختم به خیر شد

په په و لوم دو بازیکن پورتو در دیدار فارنسه با هم درگیر شدند. آنها چند بار به سینه هم زدند و بازیکنان دیگر دخالت کردند تا جو آرام شود. بعد از این بازی کونسیسائو سرمربی پورتو با کم رنگ خواندن این درگیری گفت: همه چیز بین این دو بازیکن حل شد. این درگیری ها در فوتبال عادی است. آنها دو بازیکن با نظرات مختلف هستند. بیایید بیش از این مساله درباره بازی صحبت کنیم. ما می توانستیم دو سه گل دیگر هم بزنیم. یکی از بهترین نمایش های خود را در خارج از خانه داشتیم. به بازیکنانم تبریک می گویم.

لوم بازیکن پورتو هم دیروز در واکنش به درگیری اش با په په گفت: بابت اتفاقی که رخ داد عذرخواهی می کنم. په په برادر بزرگتر من است. چیزهای زیادی از او آموختم. بعضی وقت ها تمایل به پیروزی باعث می شود اتفاقات این چنینی رخ دهد. من همیشه الگوی نظم در تیم بوده ام و قصد دارم همینطور بمانم.

سعید اکبری - گروه ورزش / روزنامه خبرنگاران

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 10 اسفند 1399 بروزرسانی: 10 اسفند 1399 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 1465

به "طارمی؛ 7 گل 8 امتیاز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طارمی؛ 7 گل 8 امتیاز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید