فایننشال تایمز: انگلیس در قراردادهای فروش سلاح به ترکیه بازنگری می نماید

به گزارش تاورنا، یک نشریه انگلیسی از تصمیم دولت انگلیس برای تعلیق صدور مجوز جدید فروش سلاح به ترکیه و بازنگری در تمام مجوزهای قبلی اطلاع داد.

فایننشال تایمز: انگلیس در قراردادهای فروش سلاح به ترکیه بازنگری می نماید

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور ارزان انگلیس همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل تاورنا، در حالی که دولت انگلیس پیشتر از پیوستن به آلمان و فرانسه در توقف صادرات تسلیحات به ترکیه در پی عملیات نظامی این کشور در شمال سوریه اجتناب نموده بود، اکنون گفته می شود لندن قصد بازنگری در قراردادهای فروش سلاح به آنکارا را دارد.

نشریه فایننشال تایمز بامداد سه شنبه گزارش داد دولت انگلیس به دلیل افزایش تهاجم نظامی ترکیه در شمال شرق سوریه، در حال بازنگری در تمام مجوزهای فروش تسلیحات به این کشور است.

این نشریه با بیان اینکه اقدام مذکور هنوز به صورت علنی اعلام نشده، نوشت کابینه وزیران انگلی سهمچنین تصمیم گرفتند تا زمانی که این بازنگری کامل شود، صدور هرگونه مجوز جدید صادرات سلاح به ترکیه تعلیق شود.

دولت انگلیس از پنج سال پیش تا کنون قراردادهای فروش تسلیحاتی مجموعا به ارزش 1.1 میلیارد دلار به ترکیه منعقد نموده است که شامل جنگنده، بالگرد، پهپاد، تانک، خودروی زرهی، موشک و نارنجک می شود.

پیشتر دولت های فرانسه، آلمان، فنلاند و ایتالیا با انتقاد از عملیات نظامی جدید ترکیه در مناطق شرقی رودخانه فرات در سوریه با اسم رمز چشمه صلح، فروش سلاح به آنکارا را به دلیل احتمال استفاده شدن علیه کُردهای سوری تعلیق نموده بودند.

آنکارا این عملیات را به بهانه مقابله با شبه نظامیان کرد و ایجاد یک منطقه امن برای اسکان آوارگان سوری، از هفدهم مهر شروع نموده است. دولت سوریه از این تجاوز نظامی ترکیه به شدت انتقاد نموده و آن را اشغالگری جدید خوانده است. ایران و روسیه نیز در باره تبعات این عملیات ترکیه هشدار داده اند به ویژه اینکه می تواند فرآیند راه چاره سیاسی در ادلب را تحت الشعاع قرار دهد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 2 آبان 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 417

به "فایننشال تایمز: انگلیس در قراردادهای فروش سلاح به ترکیه بازنگری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فایننشال تایمز: انگلیس در قراردادهای فروش سلاح به ترکیه بازنگری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید