لزوم تدوین سند ارتقاء وضعیت بانوان به عنوان مکمل سند توسعه استان تهران

به گزارش تاورنا، مدیرکل امور بانوان استانداری تهران با اشاره به ضرورت تدوین سند ارتقاء وضعیت بانوان بر لزوم توجه مدیران به انتصاب بانوان در پست های مدیریتی تاکید نمود.

لزوم تدوین سند ارتقاء وضعیت بانوان به عنوان مکمل سند توسعه استان تهران

به گزارش تاورنا، ثریا شارقی در نهمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران که با حضور معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده و انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران برگزار گردید، گفت: برای نخستین بار است که به طور ویژه شورای برنامه ریزی استان موضوع بانوان را دستورکار قرار می دهد.

وی با اشاره به ماده 101 و 102 قانون ششم توسعه در راستای برقراری عدالت جنسیتی توضیح داد: براساس اصول صریح قانون اساسی عملیاتی شدن عدالت جنسیتی احتیاج به سند داشت که تدوین سند در همه استان ها به صورت جداگانه در دستورکار نهاده شد.

مدیرکل امور بانوان استانداری تهران، اضافه نمود: در استان تهران پیش از این سند، سند توسعه استان تصویب شده بود که سند زنان تکمیل نماینده سایر اسناد است.

شارقی سپس با اشاره به افزایش تماس ها با سامانه 123 اورژانس اجتماعی توضیح داد: در شهرهای تهران، ری و شمیرانات به سبب جمعیت بیشترین تماس را داشتیم و علاوه بر این تعداد تماس ها در شهرهای بهارستان و شهریار نیز افزایش داشته که اختلافات حاد خانوادگی و کودک آزاری بیشترین آمار تماس ها را شامل می شد.

وی همچنین با انتقاد از ساختار نیروی انسانی اورژانس های اجتماعی گفت: از این لحاظ در مضیقه کامل هستیم و طبق استاندارد بهزیستی بیشتر از 120 نیرو برای اورژانس اجتماعی احتیاج است که مدیران استان باید به این موضوع توجه نمایند تا احتیاج استان هم در بعد اطلاع رسانی و هم زیربنایی تأمین گردد و احتیاجمند اقدام ملی در این زمینه هستیم.

مدیرکل امور بانوان استانداری تهران در ادامه با اشاره به مصوبه دولت در زمینه انتصاب 30 درصدی بانوان در پست های مدیریتی توضیح داد: به طرق مختلف پیگیر این امر بودیم اما متأسفانه تاکنون وضعیت مطلوب محقق نشده است.

شارقی اضافه نمود: در استانداری تهران 28 درصد انتصابات بانوان در اختیار بانوان است؛ اما از 32 دستگاه اجرایی در 15 دستگاه هیچ انتصاب بانوان در حوزه های مدیریتی را نداشتیم و همچنین در شهرداری تهران فقط 2 شهردار خانم و در شهرستان ها 1 شهردار خانم فعال هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 آذر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 522

به "لزوم تدوین سند ارتقاء وضعیت بانوان به عنوان مکمل سند توسعه استان تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم تدوین سند ارتقاء وضعیت بانوان به عنوان مکمل سند توسعه استان تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید