مدیران شرکت پالایش بیدبلند خلیج فارس از پارک فناوری پردیس بازدید کردند

به گزارش تاورنا، مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره شرکت پالایش بیدبلند خلیج فارس با هدف تعریف همکاری های مشترک و برای استفاده حداکثری از شرکت های دانش بنیان در زیر ساخت های این شرکت، از ظرفیت های پارک فناوری پردیس بازدید کردند.

مدیران شرکت پالایش بیدبلند خلیج فارس از پارک فناوری پردیس بازدید کردند

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، محمود امین نژاد مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره شرکت پالایش بیدبلند خلیج فارس ضمن بازدید از مجموعه شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها در پارک فناوری پردیس، پیرامون نحوه همکاری های دوجانبه در خصوص تأمین نیاز های فناورانه و ایجاد امکان بومی سازی اقلام راهبردی شرکت پالایش بیدبلند خلیج فارس، با مسئولان این مجموعه بحث و تبادل نظر کرد.

در جریان این بازدید از شرکت های بیناب سنجش دماوند و مراحل تولید محصولات و زیر ساخت های تحقیقاتی این مجموعه بازدید و نشستی با حضور مسئولان پارک فناوری پردیس و هیئت بازدیدکننده برگزار شد که در طی آن درباره توانمندی ها و زمینه های همکاری هر دو طرف بحث و بررسی شد.

همچنین درباره جایگاه و مأموریت ملی پارک فناوری پردیس در توسعه اقتصاد دانش بنیان در صنعت گاز و زیر ساخت های ایجاد شده در زیست بوم فناوری و نوآوری پارک در زنجیره ارزش محصولات پتروشیمی بحث و تبادل نظر شد.

در ادامه مدیران شرکت پالایش بیدبلند خلیج فارس از نمایشگاه نمایشگاه تخصصی صنعت گاز در پارک فناوری پردیس با حضور 28 شرکت دانش بنیان بازدید و در این بازدید تعدادی از طرح ها و نیاز های فناورانه این شرکت مطرح و برای رفع آن ها مذاکراتی صورت گرفت.

بازدید از کارخانه نوآوری آزادی و آشنایی با ظرفیت های این کارخانه به عنوان یکی از شعب پارک فناوری پردیس از دیگر برنامه های این بازدید بود.

در جریان این بازدید محمود امین نژاد مدیرعامل شرکت نفت و گاز بیدبلند خلیج فارس با اظهار خرسندی از حضور در این کارخانه با اشاره به نیاز صنعت نفت و گاز کشور به دانش های پیشرفته پارک علم و فناوری را حلقه وصل صنعت و دانشگاه برشمرد.

وی افزود: در جریان بازدید از این کارخانه پیشنهاد هایی برای همکاری گسترده شرکت نفت و گاز بیدبلند خلیج فارس و پارک نواوری پردیس ارایه شده است.

در این بازدید مسوولان شرکت بیدبلند خلیج فارس ضمن بازدید از فضای کارخانه نواوری آزادی از نزدیک در جریان دستاورد های سخت افزاری و نرم افزاری این کارخانه قرار گرفتند.

فلسفه ساخت کارخانه نوآوری آزادی حمایت از کسب هار های دانش بنیان است

مهدی عظیمیان مدیرکل توسعه شعب و پردیس های پارک فناوری پردیس در جریان این بازدید گفت: این کارخانه با هدف حمایت از کسب و کار های دانش بنیان در نزدیکی دانشگاه های مطرح کشور در تهران و زیر نظر پارک فناوری پردیس تاسیس شده است و شعبه های دوم و سوم این کارخانه نیز تأسیس شده است.

وی افزود: تا به امروز 3 موج در حوزه شرکت های دانش بنیان و پارک های فناوری طی شده است که موجب ارتقاء سطح علم و دانش در کشور و ارتقاء سرمایه انسانی کشور شده است.

عظیمیان موج دوم دانش و فناوری کشور را ایجاد شرکت های دانش بنیان در کشور عنوان کرد که از سال 1389 و همزمان با تصویب قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان وارد فاز عملی شده است.

وی ادامه داد: توسعه اقتصاد استارتاپی، دانش بنیان و فناوری کشور از سال 92 آغاز و همچنان ادامه دارد و تاسیس کارخانه نوآوری آزادی نیز در این راستا می باشد تا اقتصاد استارتاپی رشد یابد.

عظمیان گفت: کارخانه دومین مرحله در زنجیره تجاری سازی پس از دانشگاه است و کشف استعداد و تیم سازی معمولا در این کارخانه ها رخ می دهد.

وی افزود: در حال حاضر شرکت ها و شتابدهنده هایی در حوزه های سلامت الکترونیک، تولید محتوا، هوش مصنوعی، نانوداروها، معماری و زندگی شهری و گردشگری در کارخانه نوآوری آزادی مشغول به فعالیت هستند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 تیر 1401 بروزرسانی: 2 تیر 1401 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 2068

به "مدیران شرکت پالایش بیدبلند خلیج فارس از پارک فناوری پردیس بازدید کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیران شرکت پالایش بیدبلند خلیج فارس از پارک فناوری پردیس بازدید کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید