مولوی همچنان تعطیل خواهد ماند!

به گزارش تاورنا، خبرگزاری خبرنگاران-مدیر مرکز تئاتر مولوی اعلام کرد این مرکز برای حفظ سلامت هنرمندان و مخاطبان و همچنین تا زمانی که تصمیمات کارشناسانه تر در خصوص محدودیت های کرونایی اتخاذ شود، میزبان هیچ اجرایی نخواهد بود.

مولوی همچنان تعطیل خواهد ماند!

به گزارش خبرنگاران، امیرحسین حریری مدیر مرکز تئاتر مولوی درباره اینکه این مرکز تئاتری در شرایط و محدودیت های تعیین شده مبنی بر اجرای آثار نمایشی تا ساعت 18 چگونه فعالیت خواهد کرد، به مهر گفت: به طور قطع و با توجه به مشاوره ای که با مدیران فرهنگی دانشگاه و همچنین مرکز بهداشت دانشگاه تهران درباره شرایط سیاهی که به دلیل بیماری کرونا در تهران وجود دارد، داشتیم و با توجه به محدودیت هایی که اعلام شده و تقسیم بندی زمانی برای سالن های تئاتر که حداقل ریسک را کمتر نمی کند مرکز تئاتر مولوی میزبان اجراهای نمایشی نخواهد بود.

وی یادآور شد: حفظ سلامت تماشاگران، هنرمندان و کارکنان مجموعه و اینکه بیشتر فعالیت های جمعی دانشگاه تهران به حالت تعلیق درآمده و به صورت مجازی برگزار می شود، همچنین منتظر شرایط بهتر ماندن و اینکه محدودیت ها کارشناسانه تر و دقیق تر بررسی و اعمال شود از دیگر دلایل اتخاذ این تصمیم است.

حریری ادامه داد: تا زمان از سرگیری اجراهای نمایشی در مرکز تئاتر مولوی، دیگر فعالیت های مجموعه در فضای مجازی و به صورت غیرحضوری انجام می شوند.

مدیر مرکز تئاتر مولوی درباره مدت زمان تعطیلی این مرکز، شرح داد: تا زمانی که مجوزهای فعالیت بر اساس تصمیمات کارشناسانه تر و دقیق تر اتخاذ نشود، مرکز تئاتر مولوی میزبان اجراهای نمایشی نخواهد بود زیرا در فعالیت های مجدد باید نفع گروه ها و مجموعه های تئاتری توأمان در نظر گرفته شود.

وی متذکر شد: در حال حاضر مجوزها نه تنها نفعی برای گروه ها و سالن های تئاتری و بازدهی لازم را ندارد بلکه درصد ریسک را زیادتر و سلامت هنرمندان و مخاطبان را به خطر می اندازد.

حریری در پایان سخنان خود تأکید کرد: زمانی که شاهد ثبات لازم در همه گیری موجود را دیدیم و تصمیمات کارشناسانه تر درباره محدودیت فعالیت های هنری اتخاذ و ابلاغ شد، مرکز تئاتر مولوی فعالیت های اجرایی خود در زمینه میزبانی از آثار نمایشی را از سر می گیرد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 24 آذر 1399 بروزرسانی: 24 آذر 1399 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 1315

به "مولوی همچنان تعطیل خواهد ماند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مولوی همچنان تعطیل خواهد ماند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید