نجات 2 سرنشین سرگردان قایق صیادی در آبهای دریای عمان

به گزارش تاورنا، مسئول مرکز جستجو و نجات دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان گفت: 2 سرنشین سرگردان قایق صیادی در آبهای دریای عمان از مرگ نجات یافتند.

نجات 2 سرنشین سرگردان قایق صیادی در آبهای دریای عمان

با تور عمان از نگین خاورمیانه دیدن کنید.

به گزارش تاورنا از چابهار، به نقل ازروابط عمومی منطقه آزاد چابهار قاسم دلیر گفت: دو نفر از سرنشینان قایق صیادی که در فاصله 20 مایلی بندر چابهار در آبهای دریای عمان سرگردان بودند توسط تیم جستجو و نجات دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان پس از 8 ساعت گشتنی نجات یافتند.

وی گفت: سرنشینان قایق صیادی در محدوده 20 مایلی بندر چابهار مشغول ماهیگیری بودند که متاسفانه پس از اتمام سوخت دچار سرگردانی شدند و بعد از عدم مراجعه 36 ساعته به خشگی ، خانواده صیادان با مراجعه به اداره کل جهت یاری به گمشدگان بلافاصله تیم جستجو با همکاری ارگانهای نیروی دریابانی ، نیروی دریایی سپاه و ارتش بلافاصله به جستجو در منطقه مختلف دریای عمان حضور پیدا کردند.

مسئول مرکز جستجو و نجات دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان اضافه نمود: خوشبحتانه تیم جستجو و نجات اداره کل بنادر و دریانوردی با 8 ساعت گشت زنی به صورت رفت و برگشتی (الگوی بین المللی جستجو نجات دریایی آزاد) توانست افراد سرگردان را نجات دهند.

وی ضمن توصیه به صیادانی که چنانچه قصد ماهیگیر در فواصل دور را دارند، اضافه نمود: به صورت گروهی برای ماهیگیری حرکت نمایند تا در مواقع بحران بتوانند یکدیگر را نجات دهند واز طرفی ، همراه داشتن دستگاه (GPS) جی پی اس، تغذیه و بنزین به اندازه کافی از جمله نیازهای لازم است.

وی گفت : شماره 15500 مرکز جستجو و نجات دریایی در مواقع اضطراری آماده پاسخگویی است.

منبع: تسنیم
انتشار: 17 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 458

به "نجات 2 سرنشین سرگردان قایق صیادی در آبهای دریای عمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نجات 2 سرنشین سرگردان قایق صیادی در آبهای دریای عمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید