پاکسازی محفظه اتاقک دریچه سدهای گلستان انجام شد

به گزارش خبرنگاران، علی نظری عصر آدینه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در پی وقوع سیلاب سهمگین در حوضه بالادست گرگانرود، این سیلاب پس از عبور از سدهای استان و جریان آب در راستا رودخانه به دلیل حجم عظیم سیلاب وعدم گنجایش آب توسط رودخانه طبیعتاً تجمع آب در طول راستا رودخانه ایجاد شد.

پاکسازی محفظه اتاقک دریچه سدهای گلستان انجام شد

وی اضافه نمود: بخشی از این تجمع آب باعث شد که درون اتاقک محفظه دریچه سدها برگشت کرد و این مسئله در سد گلستان ارتفاع آب 6 متر در داخل اتاقک محفظه دریچه سد و در سد بوستان سه متر این آبگرفتگی رخ داد.

مدیرعامل آب منطقه ای گلستان ادامه داد: با توجه به کاهش سیلاب و توجه ضرورت وحساسیت شرایط آبی، سریعاً تیم تخصصی شرکت با استفاده از مشاوره همکاران تخصصی مدیریت منابع آب و بخش خصوصی، بازدیدهایی را از سدهای کبودوال، گلستان و بوستان داشتند.

وی اضافه نمود: در این بازدیدها در حوضه سدکبودوال مشکل خاصی ملاحظه نشد.

نظری بیان نمود: در حوضه سد گلستان ارتفاع قابل ملاحظه آب در اتاقک محفظه دریچه حجم زیادی رسوب و گل و لای در داخل این محفظه ودر داخل تابلوهای برق دریچه ها رسوب نموده بود و حتی این آب با روغن هیدرولیک جک دریچه ها تداخل پیدا کرد که در صورت عدم توجه به این موضوع مهم می توانست در باز و بستن دریچه ها مسائل حادی را به وجود بیارود.

وی اضافه نمود: با توجه به شرایط حادث شده با استفاده از خدمات آتش نشانی نسبت به شستشو و لایه برداری محفظه اتا قک دریچه ها اقدام و تمامی تابلو برق ها از گل و لای پاکسازی شد و کارشناس متخصص برق نسبت به بازبینی و شستشوی تابلوهای برق و سیم پیچی ها اقدام و با به کارگیری تجهیزات گرمایی، فرآیند خشک نمودن فضای اتاقک خصوصاً سیم پیچی ها و اتاقک برق در دست انجام است.

به گفته نظری همچنین در ادامه بازدید ها از محفظه اتاقک دریچه سد بوستان بازدید شد که در این سد نیز به ارتفاع سه متر در اتاقک محفظه دریچه ها آبگرفتگی اتفاق افتاده که خوشبختانه آسیبی به تابلوهای برق وارد نشده بود.

وی با اشاره به اینکه این اقدامات در سه روز گذشته انجام شد، توضیح داد: با به کارگیری تجهیزات و نیروی انسانی نسبت به لای برداری و پاکسازی اتاقک دریچه محفظه این سد اقدام و مانور آزمایشی باز و بسته کردن دریچه ها با موفقیت انجام شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 تیر 1398 بروزرسانی: 11 تیر 1398 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 174

به "پاکسازی محفظه اتاقک دریچه سدهای گلستان انجام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاکسازی محفظه اتاقک دریچه سدهای گلستان انجام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید