گالری گردی در نخستین روزهای پاییزی

نگارخانه ها و گالری های تهران همزمان با شروع فصل پاییز با برگزاری نمایشگاه های هنری میزبان علاقه مندان به هنرهای تجسمی هستند.

گالری گردی در نخستین روزهای پاییزی

خبرنگاران در این گزارش مروری دارد بر بعضی از نمایشگاه هایی که در روزهای پنجشنبه و آدینه (4 و 5 مهر ماه) افتتاح می شوند و در این ایام برقرار هستند:

 • گالری آ

نمایشگاه انفرادی طراحی آرزو شیروانی با عنوان زیره روز آدینه (5 مهر ماه) در گالری آ افتتاح می گردد و تا 15 مهر ماه نیز ادامه دارد.

همچنین نمایشگاه انفرادی نقاشی مجید فعال با عنوان جزیره سرگردانی در همین تاریخ در این گالری برپاست.

گالری آ در خیابان کریم خان زند، ابتدای عضدی(آبان جنوبی)، کوچه ارشد، شماره 7 واقع شده است.

ساعات بازدید از این نمایشگاه نیز هر روز به غیر از شنبه ها از ساعت 16 تا 20 امکان پذیر است.

 • گالری الهه

نمایشگاه انفرادی مجسمه الهه کشاورز از تاریخ 5 تا 15 مهر ماه در گالری الهه برگزار است.

ساعت بازدید از این نمایشگاه از 16 الی 20 فراهم است. همچنین گالری چهارشنبه ها و تعطیلات رسمی به غیر از آدینه ها تعطیل است.

گالری الهه در بلوار افریقا، انتهای خیابان گلفام(سمت راست)، بن بست امینی، پلاک 3 واقع شده است.

 • گالری اُ

نمایشگاه انفرادی نقاشی بهرو باقری با عنوان حسی از یک فضا روز آدینه (5 مهر ماه) در گالری اُ افتتاح می گردد و تا 16 مهر نیز ادامه دارد.

ساعات بازدید از این نمایشگاه یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 12 تا 20 و آدینه ها از 16 تا 21 اعلام شده است. گالری روزهای شنبه تعطیل است.

گالری اُ در خیابان سنایی، خیابان شاهین (خدری)، پلاک 18 واقع شده است.

 • گالری ایوان

نمایشگاه انفرادی نقاشی ویدا جیلانچی با عنوان استمرار نور نیز روز آدینه (5 مهر ماه) در گالری ایوان افتتاح می گردد و تا 15 مهر برگزار است.

ساعات بازدید از این نمایشگاه هر روز به غیر از شنبه ها از ساعت 16 تا 20 اعلام شده است.

گالری ایوان در الهیه، خیابان مهدیه، خیابان جبهه، کوچه لسانی، بن بست حمید، شماره 1 واقع شده است.

 • گالری دنا

نمایشگاه انفرادی عکس ساسان مویدی به کیوریتوری فرشید پارسی کیا و با عنوان وداع از 5 تا 15 مهرماه در گالری دنا برگزار است.

ساعت بازدید از این نمایشگاه 16 الی 20 عنوان شده است.

گالری دنا در میدان فردوسی، خیابان سپهبد قرنی، کوچه سوسن، پلاک 4 واقع شده است.

 • گالری سایه

نمایشگاه انفرادی طراحی و نقاشی دیجیتال امیر عندلیب با عنوان مکعب های تاریک روز آدینه (5 مهر ماه) در گالری سایه افتتاح می گردد و تا 10 مهر نیز ادامه دارد.

گالری سایه در خیابان کریم خان، خیابان سنایی، کوچه سیزدهم، پلاک 21 واقع شده است.

همچنین ساعات بازدید از این نمایشگاه شنبه تا چهارشنبه هر هفته از ساعت 11 تا 20 اعلام شده است. مراسم افتتاحیه نیز روز آدینه از ساعت 17 تا 21 برگزار می گردد.

گالری سایه پنجشنبه ها تعطیل است.

 • گالری سیحون

نمایشگاه انفرادی نقاشی علی قهرمانی با عنوان باد صبا از 5 تا 17 مهرماه در گالری سیحون برگزار می گردد.

گالری سیحون در خیابان وزرا، خیابان چهارم، پلاک 11 واقع شده است. همچنین امکان بازدید از این نمایشگاه از شنبه تا پنجشنبه ساعت 11 تا 19 و آدینه ها ساعت 16 تا 20 فراهم است.

گالری سیحون دوشنبه ها تعطیل است.

 • گالری شیرین

گالری شیرین از 5 تا 17 مهر میزبان دو نمایشگاه هنری است.

نمایشگاه انفرادی نقاشی نازنین افشار با عنوان گمگشته در گذار و نمایشگاه انفرادی مجسمه مجید محسنی با عنوان رویای آهنی روز آدینه (5 مهر ماه) افتتاح می شوند.

ساعات بازدید از این نمایشگاه آدینه ها 16 الی 20 و شنبه تا پنجشنبه 11 الی 20 اعلام شده است. گالری دوشنبه ها تعطیل است.

گالری شیرین در خیابان کریم خان زند، خیابان سنایی، کوچه 13، شماره 5 واقع شده است.

 • گالری نگر

نمایشگاه گروهی طراحی و نقاشی آثار پیشکسوتان با عنوان خبره نگر از 5 تا 10 مهر ماه گالری نگر برگزار می گردد.

ساعات بازدید از این نمایشگاه هر روز به غیر از شنبه ها و پنجشنبه ها 13 تا 20 اعلام شده است. همچنین مراسم افتتاحیه از ساعت 16 تا 21 برگزار می گردد.

گالری نگر در خیابان قیطریه، ضلع جنوبی پارک، خیابان روشنایی، کوچه دلارام، پلاک 33 واقع شده است.

 • گالری گلستان

نمایشگاه زیورهای کبالت (بخشش زمین) روز آدینه (5 مهر ماه) در گالری گلستان افتتاح می گردد. این نمایشگاه تا 10 مهر ماه ادامه دارد.

گالری گلستان در دروس، خیابان کماسایی، شماره 34 واقع شده است. همچنین ساعات بازدید از این نمایشگاه آدینه تا چهارشنبه ساعت 16 تا 20 فراهم است.

گالری پنجشنبه ها تعطیل است.

 • گالری کاما

نمایشگاهی از آثار نقاشی و عکس هومن مهردانا با عنوان بن بست از روز آدینه (5 مهر ماه) در گالری کاما برپا می گردد.

این هنرمند که سابقه عکاسی و فیلمسازی را در کارنامه هنری خود دارد، در این نمایشگاه 22 اثر نقاشی و عکس پرتره را به نمایش می گذارد. 15 اثر نقاشی این هنرمند با تکنیک رنگ و روغن روی بوم و پنل خلق شده اند و هفت عکس نیز با نگاتیو و چاپ دستی، ثبت شده اند.

مهردانا درباره این نمایشگاه می گوید: بن بست یک وضعیت است و به معنی اتفاق در یک کوچه بن بست نیست، به مفهوم رخ دادن اتفاقات واقعی زندگی بعد از یک تجربه است. این آثار حس و حال همه انسان های معاصری است که هر کدام بن بست را زندگی می نمایند.

نمایشگاهبن بست از 5 تا 11 مهر در گالری کاما برپا می گردد. علاقه مندان برای بازدید از این نمایشگاه می توانند به خیابان پاسداران، گلستان دهم، پلاک 44 طبقه دوم مراجعه نمایند.

 • گالری های دیلمان و آریا

شریعتی؛ پوشه دوم، دومین پروژه از مجموعه سه گانه شهری پس از خیابان ولیعصر و محصول یک سال فعالیت مستمر یک گروه 35 نفره است که با نمایش آثار 24 هنرمند در مهر ماه در دو گالری آریا و دیلمان به نمایش گذاشته می گردد.

این پروژه به کیوریتوری رامیار منوچهرزاده یک کارگاه آموزشی است که کوشش دارد هر سال نسل جدیدی از هنرمندان جوان را معرفی کند و بر این باور است که شهر به عنوان یک امکان و پتانسیل بالقوه فرصتی برای مکاشفات هنری است.

این نمایشگاه روز آدینه (5 شهریور ماه) به صورت همزمان در گالری های دیلمان و آریا افتتاح می گردد و تا 26 مهرماه نیز ادامه دارد.

گالری دیلمان در خیابان شریعتی، خیابان پور مشکاتی (بچه ها غزه)، شماره 5 و گالری آریا در خیابان ولیعصر، بالاتر از سه راه دکتر بهشتی، کوچه زرین،پلاک 10 واقع شده اند.

 • گالری هفت ثمر

نمایشگاه انفرادی نقاشی و مجسمه فرزانه فرزانه با عنوان اینک انسان ـ اینک زمین از 5 تا 10 مهر ماه در گالری هفت ثمر برگزار می گردد.

گالری هفت ثمر در خیابان مطهری، کوه نور، کوچه پنجم، شماره 8 واقع شده است.

ساعات بازدید از این نمایشگاه نیز 16 تا 20 اعلام شده است.

گالری هفت ثمر پنج شنبه ها تعطیل است.

 • گالری شروه

نمایشگاه گروهی نقاشی برای گرامیداشت یاد عربعلی شروه روز آدینه (5 مهر ماه) در گالری شروه افتتاح می گردد و تا 17 مهر ماه نیز ادامه دارد.

در این نمایشگاه آثار علیرضا آسانلو، مرتضی اسدی، ابراهیم اکبری گرز، یعقوب امدادیان، سعید امدادیان، محمدرضا ایزدخواه، علی باقری، عبدالحمید پازوکی، علی تقوی بلسی، حبیب توحیدی، هما توکلی، فاطمه چاوشی، پرویزحیدرزاده، واحد خاکدان، مرتضی خسروی، حبیب درخشانی، کامبیز درمبخش، حسینعلی ذابحی، احمد زهدی، عربعلی شروه، شیوا شروه، ترانه صادقیان، مهدی علایی نژاد، محمدرضا فیروزه ای، محمد هادی فدوی، مرضیه قره داغی، پرویز معزز، مسیحا ماندگار، جلال متولی ، معصومه مظفری، علی ندایی، اکبر نیکان پور، جعفر نجیبی، هومن نصیری، بهاره ملاعلی پور، احمد وکیلی، رضا راهنمایی، داور یوسفی و آرمان یعقوب پور به نمایش گذاشته شده است.

گالری شروه در میدان فاطمی، میدان گلها، خیابان کاج جنوبی، کوچه سوم، پلاک 12، واحد2 واقع شده است.

مراسم افتتاحیه این نمایشگاه روز آدینه (22 شهریور ماه) از ساعت 16 الی 20 برگزار می گردد. همچنین امکان بازدید هر روز به غیر از پنجشنبه ها از ساعت 16 تا 19 امکان پذیر است.

 • گالری والی

نمایشگاه انفرادی نقاشی و مجسمه سعیده حاتمی با عنوان چیرگی از 5 تا 16 مهر ماه در گالری والی برگزار می گردد.

گالری والی در میدان ونک، خیابان شهید خدامی، پلاک 72 واقع شده و ساعت بازدید نیز از هر روز (به غیر از شنبه ها) 12 الی 20 و آدینه ها 16 الی 20 اعلام شده است.

 • گالری هور

نمایشگاه انفرادی نقاشی آثار مهدی حسینی روز آدینه (5 مهر ماه) در گالری هور افتتاح می گردد و تا 22 مهر ماه نیز ادامه دارد.

گالری هور در خیابان مطهری، خیابان میرزای شیرازی شمالی، کوچه نعیمی، شماره 12 واقع شده است.

همچنین ساعات بازدید از این نمایشگاه در روزهای یکشنبه تا آدینه ساعت 15 تا 20 اعلام شده است.

گالری روزهای شنبه تعطیل است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 آبان 1398 بروزرسانی: 9 آبان 1398 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 438

به "گالری گردی در نخستین روزهای پاییزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گالری گردی در نخستین روزهای پاییزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید