چگونه در اینستاگرام افرادی را که می توانند کامنت بگذارند، کنترل کنیم؟

به گزارش تاورنا، اگر می خواهید که مخاطبین بیشتری داشته باشید، آنگاه باید اینستاگرام خود را بر روی حالت عمومی قرار دهید. البته این قضیه باعث می شود تا بخش کامنت های شما پر از اسپم شود.

چگونه در اینستاگرام افرادی را که می توانند کامنت بگذارند، کنترل کنیم؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از شهرخبر، خوشبختانه، با وجود قابلیت های کنترل حریم خصوصی اینستاگرام، کاربران می توانند هم فالورهای زیادی داشته و هم اینکه اشخاصی را که می توانند بر روی پست های آن ها کامنت بگذارد، کنترل کنند. در ادامه به آموزش کنترل کامنت ها در اینستاگرام می پردازیم.

نحوه کنترل کامنت ها در اینستاگرام

اپلیکیشن اینستاگرام را بر روی گوشی اندروید و یا آیفون خود، اجرا کنید. با لمس تصویر پروفایل خود در گوشه پایین سمت راست، به پروفایل خود بروید.

منوی همبرگری را در گوشه بالا سمت راست لمس کرده تا بتوانید به منوی کناری، دسترسی پیدا کنید. در ادامه باید به Settings > Privacy بروید.

به بخش Comments وارد شوید.

بخش اول Allow Comments From به شما امکان می دهد تا افرادی را که می توانند بر روی تصاویر و ویدیوهای شما کامنت بگذارند، محدود کنید.

به صورت پیش فرض اگر حسابتان در حالت عمومی باشد، آنگاه این گزینه نیز بر روی Everyone پیکربندی می شود. البته می توانید این گزینه را بر روی People You Follow and Your Followers (کسانی که هم آن ها شما را دنبال می کنند و هم شما آن ها را دنبال می کنید)، People You Follow (کسانی که شما آن ها را فالو می کنید) و Your Followers (کسانی که شما را دنبال می کنند) نیز تنظیم کنید.

همچنین می توانید اجازه کامنت گذاشتن را به برخی از افراد نیز ندهید. جهت انجام این کار، باید در بخش Comments، گزینه Block Comments From را لمس کنید.

در کادر متنی بالا باید آیدی شخص موردنظر را تایپ کنید. پس از ظاهر شدن حساب وی در نتایج، باید کلید Block را در کنار آن لمس کنید. در زمینه بلاک کردن حساب ها، محدودیتی وجود ندارد.

اگر هم در آینده قصد داشتید تا به شخصی مجددا اجازه کامنت گذاشتن بدهید، آنگاه باید به این بخش بازگشته و سپس کلید Unblock را در کنار نام وی، لمس کنید.

لازم به ذکر است که بگوییم، شخص موردنظر از بلاک شدن خود توسط شما، مطلع نخواهد شد. البته این اشخاص همچنان می توانند بر روی پست های شما کامنت بگذارند، اما در هر صورت، اظهارنظرهای آن ها فقط به خودشان نمایش داده می شوند (حتی شما نیز آن ها را نمی بینید).

راه کار جایگزین: قابلیت Restrict

اگر بخواهید که اظهارنظرهای اشخاص بلاک شده را نیز مشاهده کنید، آنگاه باید از قابلیت Restrict اینستاگرام بهره ببرید.

با استفاده از ویژگی Restrict در اینستاگرام، کامنت های اشخاص محدود شده فقط به خودشان و شما نمایش داده خواهند شد. بدین ترتیب اینستاگرام کامنت های این اشخاص را در حالت پیش فرض، مخفی کرده و همچنین اظهارنظر شخص محدود شده را تحت عنوان Restricted Comment در زیر پست های شما نمایش می دهد. با لمس گزینه See Comment می توانید کامنت موردنظر را مطالعه کرده و همچنین با لمس گزینه Delete نیز می توانید آن را به کلی حذف کنید.

جهت محدود کردن (Restrict) حساب افراد، باید به پروفایل آن ها رفته و سپس در گوشه بالا سمت راست، منوی سه-نقطه را لمس کنید.

در لیست ظاهر شده، باید گزینه Restrict را انتخاب کنید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 23 آبان 1399 بروزرسانی: 23 آبان 1399 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 1251

به "چگونه در اینستاگرام افرادی را که می توانند کامنت بگذارند، کنترل کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه در اینستاگرام افرادی را که می توانند کامنت بگذارند، کنترل کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید