کاهش آلودگی صوتی در خیابان های پرترافیکِ پاریس

به گزارش تاورنا، مقامات شهری پاریس، پایتخت فرانسه در حال آزمایش نوعی پوشش برای خیابان های این شهر هستند که می تواند با گرما و سروصدای ناشی از ترافیک مقابله نموده و صداها را به نصف کاهش دهد.

کاهش آلودگی صوتی در خیابان های پرترافیکِ پاریس

به گزارش خبرنگاران، این پوشش ها به عنوان بخشی از یک پروژه به منظور بازتاب نور خورشید و جذب صدا طراحی گردیده و از پاییز سال جاری در بیش از چند صد متر از آسفالت های خیابان های مرکز پاریس به عنوان یکی از بزرگترین شهرهای اروپا گسترش می یابد.

مقامات پاریس برخی خیابان های این شهر را به دلیل قرار دریافت زیاد در معرض نور خورشید، ترافیک سنگین و تراکم بالای جمعیت مسکونی شان برگزیده اند.

به گفته مدیر برنامه پیشگیری صدای شهر پاریس، بیش از 20 درصد از شهروندان پاریسی از سطوح بالای سروصدا در محیط زندگی خود رنج می برند و آلودگی صوتی پس از آلودگی هوا دومین معضل زیست محیطی این شهر به شمار می رود.

بر اساس دستورالعمل زیست محیطی سروصدای اتحادیه اروپا، پاریس اقدامات متعددی از ایجاد زون های پیاده رو تا استفاده از وسایل نقلیه برقی برای کاهش سروصدای حاصل از ترافیک و بهبود کیفیت زندگی شهری انجام داده است. در همین راستا به عنوان بخشی از این کوشش های مداوم، یک شرکت مهندسی شهری فرانسوی پوشش هایی برای سطوح جاده های شهری دارای حفره هالی میکروسکوپی طراحی نموده که قادر به جذب نیمی از صدای انتشار یافته است.

سطوح جاده ای مشابه در حال حاضر در آزادراه های فرانسه نیز استفاده می گردد. این شرکت ساختار پوشش های جدید را برای تحمل شرایط سخت تر رانندگی در فضاهای درون شهری تقویت نموده و با افزودن موادی جدید به آن، مزایای جدیدی برای دیگر ویژگی های محیط شهری به این پوشش ها داده است.

به گزارش راس توریسم نیوز، همچنین شرکت فرانسوی مجری این پروژه با جایگزین کردن ریگ های تیره مورد استفاده در پوشش های معمول جاده ای با ذرات روشن تر انعکاس نور خورشید از جاده ها را افزایش داده و دمای پیک را از سطح خیابان ها بین دو تا سه درجه کاهش خواهد داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 مهر 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 20

به "کاهش آلودگی صوتی در خیابان های پرترافیکِ پاریس" امتیاز دهید

1 کاربر به "کاهش آلودگی صوتی در خیابان های پرترافیکِ پاریس" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش آلودگی صوتی در خیابان های پرترافیکِ پاریس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید