آقاکوچکی: نقدها از بسکتبال با ویلچر کارشناسی نیست، بدون نفرات اصلی نهم شدیم

به گزارش تاورنا، سرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر پس از کسب جایگاه نهم در بازیهای پارالمپیک توکیو، گفت: نقدها صورت گرفته از بسکتبال باویلچر کارشناسی شده نیست.

آقاکوچکی: نقدها از بسکتبال با ویلچر کارشناسی نیست، بدون نفرات اصلی نهم شدیم

عباس آقا کوچکی در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار کرد: پس از کسب جایگاه نهم در بازیهای پارالمپیک توکیو انتقاداتی از برخی دوستان صورت گرفت که کارشناسی شده نیست، متاسفانه در حالی راهی بازیهای پارالمپیک شدیم که 4 بازیکن اصلی و کلیدی خود را از جمله امید هادی اظهر بهترین بازیکن کلاس 4 را به دلیل مسائل انضباطی و غیراخلاقی در اردوی پنجم از دست دادیم، وی یکی از بهترین و تاثیرگذارترین بازیکنان ما در این کلاس بود.

وی گفت: وحید غلام آزاد یکی دیگر از بازیکنان خوب ما در کلاس چهار و نیم بود که به دلیل کرونا و مسائل خانوادگی شرایط اعزام به توکیو را نداشت که نبود وی هم ضربه سنگینی را به تیم وارد کرد. همچنین یک روز قبل از اعزام به توکیو مرتضی عابدی یکی از موثرترین بازیکن کلاس 3 خود را به دلیل کرونا از دست دادیم که نبود وی هم از نظر فنی و کار گروهی لطمه سنگینی به تیم زد.

سرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر شرح داد: به جز این چند بازیکن کلیدی که به دلایل مختلف قبل از اعزام به توکیو از دست دادیم، تست کرونای عبدالجلیل قرنجیک هم در دهکده بازیها مثبت شد و دیگر شرایط همراهی تیم را نداشت، متاسفانه در بازیهای پارالمپیک توکیو ترکیب اصلی خود را از دست دادیم و تنها با تعدادی از بازیکنان جوان و کم تجربه رقابتها را پیش بردیم که البته به جز بازی با استرالیا که با اختلاف امتیاز زیادی دیدار را واگذار کردیم، بازی به بازی فرایند بازیکنان رو به رشد و راضی کننده بود.

آقاکوچکی افزود: اگر مرتضی عابدی و قرنجیک را در ترکیب تیم داشتیم به طور قطع در جمع 4 تیم برتر قرار می گرفتیم، متاسفانه در دقیقه 90 ترکیب اصلی خود را از دست دادیم، هر چند معتقدم با نبود بازیکنان کلیدی هم تیم بسکتبال با ویلچر کار بزرگی انجام داد و برابر تیم های برتر دنیا طوری بازی کرد که دور از انتظار بود.

وی در سرانجام گفت: در حال حاضر تیم جدیدی از بازیکنان بسکتبال با ویلچر درست شده که با ترکیبی از این تیم و بازیکنان لژیونر می توانیم در بازیهای پاراآسیایی چین حرفی برای گفتن داشته باشیم و حتی روی سکو قرار بگیریم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 شهریور 1400 بروزرسانی: 22 شهریور 1400 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 1789

به "آقاکوچکی: نقدها از بسکتبال با ویلچر کارشناسی نیست، بدون نفرات اصلی نهم شدیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آقاکوچکی: نقدها از بسکتبال با ویلچر کارشناسی نیست، بدون نفرات اصلی نهم شدیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید