آمریکامعافیت تعرفه فولاد و آلومینیوم وارداتی از اروپا راتمدید کرد

به گزارش تاورنا، به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، آمریکا امروز سه شنبه معافیت های تعرفه ای را بر فولاد و آلومینیوم وارداتی از اتحادیه اروپا تمدید کرد.

آمریکامعافیت تعرفه فولاد و آلومینیوم وارداتی از اروپا راتمدید کرد

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

روزنامه وال استریت ژورنال بر خلاف وعده پیشین زیر تجارت آمریکا به نقل از یکی از مقامات بلندپایه وزارت خارجه آمریکا اظهار داشت که در راستای کاهش تنش ها میان بروکسل و واشنگتن، معافیت های تعرفه ای بر فولاد و آلومینیوم وارداتی از اتحادیه اروپا تمدید شده است.

این در حالیست که اتحادیه اروپا روز گذشته در این باره هشدار داده بود که اعمال تعرفه بر فولاد و آلومینیومِ فراوری این اتحادیه از سوی آمریکا مطلوب نیست و لذا بروکسل آمادگی کامل خود را برای مقابله تجاری با واشنگتن در مورد تعرفه های اعمالی دولت ترامپ اعلام می نماید.

این امر در حالی روی داده است که نگرانی ها از شکست مذاکرات تجاری میان اتحادیه اروپا و آمریکا افزایش یافته است.

چندی پیش دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا با وجود هشدارها و نگرانی های بین المللی، فرمان اجرایی افزایش تعرفه واردات آلومینیوم و فولاد به آمریکا را امضاء کرد.

بر اساس این فرمان، تعرفه 25 درصدی بر واردات فولاد و 10 درصدی بر واردات آلومینیوم به آمریکا وضع شد. این تعرفه ها از روز 23 مارس نیز قرار بود اجرائی گردد.

اتحادیه اروپا، چین، کانادا و برزیل به عنوان عمده ترین صادرنمایندگان فولاد و آلومینیوم به آمریکا پیشتر اعلام نموده اند، افزایش تعرفه وارداتی آمریکا را با اعمال تعرفه بر کالاهای صادراتی این کشور تلافی می نمایند.

این درحالیست که آمریکا پیشتر در اقدامی، کانادا و مکزیک را از این مالیات معاف نموده بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 آبان 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 481

به "آمریکامعافیت تعرفه فولاد و آلومینیوم وارداتی از اروپا راتمدید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکامعافیت تعرفه فولاد و آلومینیوم وارداتی از اروپا راتمدید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید