اروپا مستعمره آمریکاست، سیاه بازی ممنوع!

به گزارش تاورنا، مجله مهر: میشائیل کلور-برشتولد سفیر المان در تهران که از بدو ورود به کشورمان نشان داده که علاقه زیادی به ارتباط گیری با مردم ایران؛ آن هم به زبان فارسی است، با ارسال توییتی حاشیه ساز شد.

اروپا مستعمره آمریکاست، سیاه بازی ممنوع!

او با استناد به آمار منتشر شده از سوی یک نهاد مالی کشورش در توئیتر از افزایش تجارت آمریکا با ایران در سال 2018 و کاهش تجارت اروپا انتقاد نموده.

این اظهارات کلور برشتولد با واکنش تعداد زیادیی از کاربران توئیتر روبرو شد. بیشتر این کاربران نداشتن اراده از سوی اروپا برای ایستادگی در برابر زورگویی آمریکا را علت اصلی این اتفاقات می دانستند. بعضی از این واکنش ها را می خوانید:

حبیب خان: تجربه برجام نشون داد که اروپا یا از خودش اختیار نداره یا دقیقاً مثل آمریکایی ها غیرقابل اعتماده. سیاه بازی ممنوع!

علی: اولاً: آلمان و متحدان اروپایی اش، بله قربان گوی آمریکا هستید. دوماً: پس از #خروج-آمریکا-از-برجام هیچ اقدام عملی برای مقابله با سیاست های خصمانه آمریکا علیه ایران نکردید. سوما: اینکه یکی یکی شرکت های اروپایی به بهانه تحریم از ایران می روند، یعنی اروپا مستقل نیست و مستعمره آمریکاست.

مستر حامد: شما که غلام حلقه به گوش آقاتون آمریکا هستید! بدون اجازه آمریکا نفسم نمی تونید بکشید خب با سر هم کردن این آمارهای مسخره می خواید بگید دارید متضرر میشید! همان بهتر که متضرر بشید همان بهتر که یک روز کشورهای منطقه در سیاست های مربوط به فروش نفت تجدیدنظر نمایند و پدر اقتصادتون رو دربیارند.

حمیدرضا دهناد: جناب آقای سفیر، هیچکس مانع تجارت با ایران نشده مشکل اونجا است که دولت آمریکا قلدره و کشورهای اروپایی پذیرفتند که بله قربان گوی آمریکا باشند تا به تعهدات بین المللی خود وفادار بمونند و شهامت ایستادگی در برابر زورگویی را ندارند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 168

به "اروپا مستعمره آمریکاست، سیاه بازی ممنوع!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اروپا مستعمره آمریکاست، سیاه بازی ممنوع!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید