افزایش قیمت مصوب تخم مرغ آنالیز می گردد

به گزارش تاورنا، تهران (پانا) - دبیر کانون سراسری مرغ تخم گذار گفت قیمت تخم مرغ در بازار واقعی نیست و هفته آینده سازمان حمایت و وزارت جهادکشاورزی نشستی را برای اصلاح این قیمت برگزار می نمایند.

افزایش قیمت مصوب تخم مرغ آنالیز می گردد

به گزارش صدا و سیما، سید فرزاد طلاکش گفت: در حال حاضر با اهتمام وزارت جهاد کشاورزی، خوراک مورد احتیاج واحدهای مرغ داری به وسیله سامانه بازارگاه در حال تأمین است و هیچ مسئله ای در این مورد وجود ندارد و همین موضوع باعث شده کاهشی در فراوری تخم مرغ نیز نداشته باشیم.

وی اضافه کرد: از سویی دیگر افزایش تقاضا در روزهای منتهی به شب یلدا به گونه ای نیست که قیمت تخم مرغ را در بازار تا این حد افزایش دهد. با توجه به اینکه نهاده ها با قیمت مصوب برای مرغ داران تأمین می گردد شرکت پشتیبانی امور دام تخم مرغ فراوریی واحدها را خریداری می نماید، اما متأسفانه توزیع نشدن یا توزیع نامناسب این محصول، موجب افزایش قیمت آن شده است.

به گفته این مقام مسئول آنالیز های میدانی از مرغ داری ها و سیستم پخش داخل شهر، حاکی از آن است که تخم مرغ جمع آوری شده توسط شرکت پشتیبانی امور دام به بازار نمی رسد. شبکه توزیع تخم مرغ، مسائل زیادی دارد و واسطه گری ها هم باعث افزایش قیمت این محصول در بازار شده است.

طلاکش با اشاره به اینکه قیمت تخم مرغ در بازار واقعی نیست، ادامه داد: البته قیمت درب مرغ داری هم برای مرغ داران صرفه ندارد و هفته آینده سازمان حمایت و وزارت جهاد کشاورزی نشستی را برای اصلاح این قیمت برگزار می نمایند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 3 بهمن 1399 بروزرسانی: 3 بهمن 1399 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 1387

به "افزایش قیمت مصوب تخم مرغ آنالیز می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش قیمت مصوب تخم مرغ آنالیز می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید