ایران برای یاری رسانی به سیل زدگان افغانستان اعلام آمادگی کرد

به گزارش تاورنا، وزیر نیروی جمهوری اسلامی ایران در گفت وگوی تلفنی با سرپرست وزارت مالیه افغانستان، آمادگی تهران برای ارسال یاری و تجهیزات لازم برای یاری رسانی و تعمیرات تاسیسات آب و برق افغانستان را که در پی سیل اخیر در این کشور متحمل آسیب های بسیاری شده است، خاطرنشان کرد.

ایران برای یاری رسانی به سیل زدگان افغانستان اعلام آمادگی کرد

به گزارش خبرنگاران، رضا اردکانیان امروز در گفت و گوی تلفنی با عبدالهادی ارغندیوال- سرپرست وزارت مالیه افغانستان و رئیس افغانستانی کمیسیون مشترک همکاری های مالی دو کشور اعلام آمادگی کرد تا در صورت درخواست مسوولان افغانستان تجهیزات لازم و تیم های تخصصی را برای تعمیر بخش های آسیب دیده آب، برق و فاضلاب افغانستان اعزام کند تا ضمن دسترسی هرچه سریعتر مردم آسیب دیده به خدمات آب و برق، بستر لازم برای امداد رسانی سریعتر به آنها فراهم گردد.

وزیر نیرو همچنین با اشاره به سفر سال گذشته خود به کابل و ملاقات با رئیس جمهوری اسلامی افغانستان گفت: در آن ملاقات رئیس جمهوری مطالب و مواضع بسیار خوبی در مورد توسعه روابط ارائه کرد که متاسفانه شرایط افغانستان اجازه عملیاتی کردن آن ها را نداد.

رئیس طرف ایرانی کمیسیون مشترک همکاری های مالی ایران و افغانستان ادامه داد: امیدواریم بتوانیم در این دوره به بخشی از آنها جامه عمل بپوشانیم

ارغندیوال سرپرست وزارت مالیه افغانستان هم با ابراز امتنان و خرسندی از برقراری گفت وگوی تلفنی و ابراز تسلیت و همدردی وزیر نیروی جمهوری اسلامی ایران گفت: حداقل انتظار ما از همسایه ای با این سطح از اشتراکات زبانی و اعتقادی همین است که در هنگام مشکل و مصائب در کنار هم باشیم.

وی با اعلام این که پیغام همتای ایرانی خود را به مقامات بالاتر منتقل و نتیجه را منعکس خواهد نمود، از برگزاری نمایشگاه اختصاصی-تخصصی جمهوری اسلامی ایران استقبال و آن را در شرایط فعلی افغانستان یک ضرورت قلمداد کرد.

روسای کمیسیون مشترک همکاری های مالی دو کشور همچنین بر برگزاری ششمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های مالی دو کشور توافق و ابراز امیدواری کردند تا با برگزاری این کمیسیون و امضای اسناد مربوطه بستر لازم برای توسعه بیش از پیش روابط دو کشور به ویژه در حوزه برق، نفت و گاز فراهم گردد.

برگزاری نمایشگاه اختصاصی-تخصصی صنعت آب، برق، فاضلاب، ارتباطات و خدمات شهری جمهوری اسلامی ایران در کابل همزمان با برگزاری ششمین اجلاس همکاری های مالی دو کشور از جمله موضوع های دیگر گفت وگوی تلفنی دو طرف بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 مهر 1399 بروزرسانی: 23 مهر 1399 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 1190

به "ایران برای یاری رسانی به سیل زدگان افغانستان اعلام آمادگی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران برای یاری رسانی به سیل زدگان افغانستان اعلام آمادگی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید