بازسازی آپارتمان، سرمایه گذاری برای آینده

به گزارش تاورنا، آیا تا به حال به بازسازی آپارتمان خود فکر کرده اید؟ آیا تا به حال به مراحل و هزینه های لازم برای اجرای این کار فکر کرده اید؟ به نظر شما برای بازسازی آپارتمان چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟ اگر این ها سوالاتی است که برای شما هم ایجاد شده است، در ادامه این مطلب از ما همراه باشید و با نکات لازم در زمینه بازسازی آپارتمان آشنا شوید.

بازسازی آپارتمان، سرمایه گذاری برای آینده

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید.

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید.

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید.

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید.

در بازسازی آپارتمان به چه مواردی باید توجه کرد؟

شرایط بازسازی آپارتمان هایی که در مجتمع های مسکونی قرار گرفته اند، کمی متفاوت تر می باشد. چرا که در این میان مسائلی باید مورد توجه قرار گیرند. برای مثال قبل از اقدام به هرگونه بازسازی بهتر است در ابتدا مدیر مجتمع و سایر همسایه های مجاور را از تصمیم خود آگاه کنید. هم چنین باید توجه داشته باشید در بیش تر موارد بازسازی آپارتمان ها تنها منوط به بازسازی داخلی آن ها شده و نمی توان تغییرات اساسی در شکل ظاهری بیرونی آن ها ایجاد کرد. در آیین نامه اجرایی قانون تملک آپارتمان در زمینه قوانین بازسازی آپارتمان ها به طور مفصل توضیحات لازم ارائه داده شده است که با مراجعه به آن می توانید از این قوانین آگاهی لازم را پیدا کنید.

باید توجه داشت، که اگر از عمر آپارتمان زیاد گذشته است، تعمیرات ساختمان امری مهم و اساسی می باشد. چرا که در بلند مدت می تواند اثرات جبران ناپذیری در پی داشته باشد. بازسازی ساختمان می تواند تاثیرات روحی مناسبی هم در افراد ساکن در آپارتمان داشته باشد و لذت زندگی در آن را دوچندان کند.

آن چه که در ابتدای بازسازی آپارتمان باید مورد بررسی قرار داد، میزان فرسودگی و خرابی آپارتمان می باشد. در ابتدا باید از خود بپرسید که کدام یک از قسمت های خانه به تعمیرات نیاز دارند. از دیگر نکاتی که باید به آن توجه داشت، میزان هزینه ای است که برای انجام این کار در نظر گرفته اید. انتخاب مصالحی که در نظر دارید به این منظور مورد استفاده قرار دهید، از دیگر نکات مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید. برای مثال در برخی از بازسازی ها نسبت به تغییر و بازسازی کف و دیوارها نیز اقدام می شود. در این موارد تصمیم به استفاده از انواع کفپوش و دیوار پوش بر عهده صاحب آپارتمان می باشد.

پس از بررسی موارد فوق نوبت به الویت بندی قسمت های مختلف برای بازسازی منزل می رسد. برای مثال در بیش تر موارد مشاهده می شود که آشپزخانه اولین قسمتی است که افراد نسبت به بازسازی آن اقدام می کنند. در موارد دیگر سرویس بهداشتی، اتاق پذیرایی و نشیمن و سایر اتاق ها در الویت های بعدی قرار می گیرند. اما همان طور که گفته شد، این الویت بندی می تواند تغییر پذیر باشد.

در بازسازی خانه های قدیمی تعمیر دیوارها از مواردی است که عموما به آن پرداخته می شود. در برخی موارد و به طور ویژه در آپارتمان های کوچک با خراب کردن دیوار غیر باربر می توان نسبت به بزرگ تر کردن فضای مورد نظر اقدام کرد.

همان گونه که در بالا اشاره شد در بازسازی آپارتمان، آشپزخانه از جمله قسمت هایی است که در الویت قرار گرفته است. چرا که قلب هر خانه ای آشپزخانه است و زیبایی آن می تواند تاثیر بسزایی در زیبایی آپارتمان داشته باشد. در بازسازی آشپزخانه بهتر است در ابتدا لوله کشی را مورد بررسی قرار دهید. اگر لوله کشی نیاز به تعویض دارد، در وهله اول بهتر است نسبت به تعویض لوله ها اقدام نمایید. تعویض کابینت از دیگر مواردی است که در بازسازی آشپزخانه انجام می شود. تعویض کفپوش نیز می تواند تاثیر بسزایی در زیبایی فضای آشپزخانه داشته باشد.

در بسکمک موارد افراد ترجیح می دهند، تعمیر حمام و سرویس بهداشتی را در الویت آخر قرار دهند. اما به یاد داشته باشید که اهمیت بازسازی این قسمت به اندازه سایر قسمت ها می باشد. در بازسازی حمام و سرویس بهداشتی، تعویض لوله کشی در صورت فرسوده بودن آن ها باید در الویت قرار گیرند. تعویض دوش و شیرهای آب که از المان های اساسی در حمام به شمار می فرایند نیز از دیگر کارهایی است که در بازسازی این قسمت می توانید انجام دهید. تعویض کاشی و سرامیک از دیگر نکات مهم در این زمینه می باشد. اگر طراحی حمام و سرویس بهداشتی به گونه ای است که از داخل سقف آن ها لوله های آب رد شد اند، بهتر است در هنگام بازسازی از سقف کاذب استفاده نمایید. بنابراین در صورت ایجاد هرگونه نشتی لوله ها می توانید به راحتی نسبت به تعمیر آن ها اقدام نمایید.

برای بازسازی اتاق پذیرایی و نشیمن بهترین راهکار اجرای یک طراحی جدید برای دیوارها و کف می باشد. شما می توانید با تعویض کفپوش های آپارتمان و یا استفاده از کاغذ دیواری و حتی رنگ آمیزی دیوارها فضایی زیبا ایجاد کرده و تغییر و تحول اساسی در اتاق نشیمن و پذیرایی ایجاد کنید.

برای بازسازی آپارتمان چقدر پول کنار بگذاریم؟

دستمزد بازسازی آپارتمان با توجه به میزان عملیات اجرایی آن متفاوت می باشد. هم چنین این دستمزد می تواند در شهرهای مختلف نیز متفاوت باشد. برای مثال دستمزد بازسازی و نوسازی آپارتمان در استان تهران از 5 میلیون تومان شروع می شود. این تغییرات و نوسانات قیمت می تواند به دلیل بالا رفتن قیمت متریال و اقلام ارائه شده توسط تولید کنندگان و تامین کنندگان باشد.

در زمان بازسازی آپارتمان انجام عملیات بنایی مانند سفت کاری، سیمان کاری، کاشی کاری و غیره نیاز می باشد. قیمت انجام این کار در شهر تهران از یک میلیون شروع شده و تا ده میلیون تومان متغیر می باشد.

بازسازی آپارتمان چه مزایایی به همراه دارد؟

بازسازی آپارتمان نه تنها از جنبه زیبایی بلکه از لحاظ کاربردی نیز حائز اهمیت می باشد. چرا که در بازسازی آپارتمان زیر ساخت های اساسی تعمیر و مرمت می شوند. بنابراین می تواند در کاهش هزینه های بیش تر در زمینه بازسازی تاثیرگذار باشد. بازسازی آپارتمان می تواند به نوعی یک سرمایه گذاری نیز تلقی شود. چرا که بدون شک قیمت یک آپارتمان بازسازی شده و یک آپارتمان قدیمی بسیار متفاوت می باشد. از زاویه ای دیگر می توان گفت اجرای بازسازی آپارتمان می تواند به بالا رفتن کیفیت زندگی هم کمک کند. چرا که با نوسازی آپارتمان همه چیز با کیفیت بالا ارائه می شود که در رستای آن همین امر می تواند به بالا بردن کیفیت زندگی در آپارتمان نیز کمک کند.

منبع: ساختمانچی
انتشار: 28 دی 1398 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 616

به "بازسازی آپارتمان، سرمایه گذاری برای آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازسازی آپارتمان، سرمایه گذاری برای آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید