به پشتوانه فلسفه ام به فولاد آمدم، نه نکونام، پشت کادرفنی می ایستم

به گزارش تاورنا، خبرنگاران/خوزستان مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان با بیان این که اصلا بحث تغییر در کادرفنی مطرح نیست، گفت: یکسری در حال شیطنت کردن هستند و من هم آدمی هستم که پس از 16 سال مدیریت در فوتبال، این شیطنت ها را می شناسم.

به پشتوانه فلسفه ام به فولاد آمدم، نه نکونام، پشت کادرفنی می ایستم

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

سعید آذری در گفت وگو با تاورنا، در خصوص عملکرد این تیم در پانزده هفته سپری شده از لیگ برتر فوتبال کشور، اظهارکرد: عملکرد تیم برای مان قابل قبول است. پس از 16 سال مدیریت در فوتبال، وقتی می بینم تیمم در نیم فصل 23 امتیاز کسب نموده است، صندلی تیم را با توجه به پتانسیلی که در اختیار داریم و زحماتی که کشیده شده است، قابل قبول و متعادل می دانم.

از عملکرد فولاد رضایت کامل دارم

وی با بیان این که وقتی می بینیم چه تیم هایی پشت سرمان قرار دارند و چه تیم هایی مقابل مان هستند، این موضوع ما را به آینده امیدوار می نماید، مطرح نمود: اگر تصمیمات اشتباه داوری نبود، ما در نیم فصل اول شش امتیاز دیگر نیز می توانستیم به 23 امتیازمان اضافه کنیم. بر این اساس نیز از عملکرد بازیکنان و کادر رهبری تیمم رضایت کامل دارم و امیدوارم در آینده همین فرایند تداوم داشته باشد.

نمی گردد وقتی مربی نتیجه نمی گیرد، سریع سفره مان را جدا کنیم

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان با تاکید بر ثبات کادر فنی تیمش، گفت: هر زمان که خواسته ای از سرمربی تیم داریم، باید یکسری امکانات نیز در اختیار او قرار دهیم تا در نهایت یک حرکت گروهی ایجاد گردد. پس هر زمان که مربیان ما پیروز می شوند، نمی توانیم سهم خودمان را صد درصدی بدانیم و زمانی که یک مربی در مسیری قرار می گیرد که تیمش به نتایج خوب نمی رسد، سریع سفره مان را جدا کنیم.

باید مثل شیر پشت نکونام ایستاد

وی با بیان این که از اساسی ترین عناصری که در یک سیستم می توانند پیروزیت ایجاد نمایند، ثبات و زمان است، اضافه نمود: وقتی یک مربی هم وطن با این همه افتخاراتی که در کشور و خارج از ایران داشته و تجاربی که به دست آورده است، در حال اجرا کار جدیدی در فولاد است، باید حمایت گردد. از همان روزی که به فولاد آمدم، گفتم که فولاد یک تیم متوسط است و مربی که با این پتانسیل کار می نماید و توانسته 23 امتیاز نیز کسب کند، باید مثل شیر پشت این مربی ایستاد. اگر این رویه در تمام باشگاه ها شکل بگیرد و اجازه دهیم، مربیان بر اساس دانش و توان، کارشان را انجام دهند و در کارشان نیز دخالت نکنیم، این یک قانون می گردد. این مهم فلسفه کاری من است و تا آن جا که بتوانم از مربی ام حمایت می کنم و پشت او می ایستم.

حمایتم از مربیانی که با آن ها کار نموده ام، جواب داده است

آذری با بیان این که حمایت من از مربیانی که تا به امروز با آن ها کار نموده ام، جواب مثبت داده است، با اشاره به اقداماتی که در این زمینه در باشگاه ذوب آهن داشته است، گفت: در تیم ذوب آهن، حمایت من در خصوص گل محمدی، قلعه نویی، حسینی و منصوریان جواب داد. در خصوص نمازی نیز می توانست جواب دهد، اما توان یک مدیر تا حدی است؛ در خصوص نمازی هم مطمئن بودم که اگر حمایت اش کنیم، جواب خواهد داد ولی سیاست افرادی که در کارخانه بودند و تغییر در مدیریت شرکت، باعث شد چنین اتفاقی نیفتد. در خصوص منصوریان هم بعضی اعتقاد داشتند این مربی را به اشتباه به ذوب آهن آورده ام ولی پشت سر منصوریان ایستادم و خدا را شکر جواب هم داد.

محکم از مربیان فولاد دفاع خواهیم کرد

وی تاکید نمود: مربیان فولاد شایستگی خود را در نیم فصل اول نشان دادند و محکم از آن ها دفاع خواهیم کرد زیرا به آن ها اعتقاد داریم و آن ها می توانند در نیم فصل دوم نیز با یاری باشگاه یک تیم خوب ببندند. نقش باشگاه معین نماینده است و این که از فوتبال شناخت داشته باشیم و بتوانیم به مربی یاری کنیم تا بازیکنان مورد نظر را با رعایت صلاح باشگاه جذب نمایند، به نتیجه خواهیم رسید.

از ته قلبم گفتم که اگر نکونام نباشد، من هم از باشگاه می روم

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان درباره این که در مصاحبه ای عنوان نموده بود اگر نکونام نباشد، او هم از این باشگاه می رود، گفت: اصلا شک نکنید که این کار را انجام می دهم زیرا من به نکونام اعتقاد دارم. یک نیم فصل با او کار نموده ام و تقریبا روش کاری هم را متوجه شده ایم و ایده های او را می دانم. من می دانم که نکونام ایده های درستی دارد و زحمت می کشد و از ته قلبم گفتم که اگر نکونام نباشد، من هم از باشگاه می روم. حفظ نیمکت تیم و ماندن نکونام فقط ایده من نیست و مدیریت کارخانه و هیات مدیره باشگاه نیز فوق العاده حمایت می نمایند و متفق القول می گویند که نکونام بهترین انتخاب برای فولاد بوده است.

روی حرفم هستم

وی ادامه داد: تصور کنید ما نکونام را هم کنار بگذاریم تا بیاییم با روش کاری مربی بعدی آشنا شویم، لیگ تمام شده است. در هر صورت من روی حرف خودم که اگر نکونام نباشد، من هم از باشگاه می روم، هستم و اگر خدای نانموده نکونام کنار گذاشته گردد، من هم پس فردای آن روز به خانه ام برمی گردم.

به پشتوانه فلسفه ام به فولاد آمدم، نه نکونام

آذری درباره این که پس از مطرح شدن این صحبت که اگر نکونام کنار گذاشته گردد، من هم از باشگاه می روم، بعضی مطرح نمودند که مگر آذری با حمایت نکونام به باشگاه آمده است که این موضوع را مطرح می نماید، گفت: خیر، من به پشتوانه فلسفه ام به فولاد خوزستان آمده ام. فلسفه مدیریتی ام نیز متاثر از سال ها مربیگری ام است.

اصلا بحث تغییر در کادرفنی مطرح نیست/بعضی شیطنت می نمایند

وی در پاسخ به سوال دیگر که مگر صحبتی در خصوص تغییر در کادر فنی وجود دارد؟ مطرح نمود: اصلا چنین موضوعی مطرح نیست. یکسری در حال شیطنت کردن هستند و من هم آدمی هستم که پس از 16 سال مدیریت در فوتبال، این شیطنت ها را می شناسم. بعضی به دنبال دریافت باشگاه هستند و از عناصر مختلف استفاده می نمایند. در حالی که اگر همین افراد از توانمندی شان در مسائل تخصصی شان استفاده می کردند، بیشتر پیشرفت می کردند تا این که توانمندی های شان را صرف شیطنت نمایند. این که بخواهند فضایی این چنینی را درست نمایند، خوب نیست و صحبت های من برای پیشگیری از پیش آمدن چنین قضایایی است زیرا اهداف این عده را می دانم.

بگذارم اتفاقات گذشته رقم بخورد، یعنی اشتباهی به فولاد آمده ام

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان با تاکید بر این که بدون مطالعه به فولاد خوزستان نیامدم، ادامه داد: دو سه پیشنهاد دیگر نیز داشتم اما آنالیز کردم و فولاد را انتخاب کردم. متوجه ام که طی چند سال گذشته چه اتفاقاتی در فولاد افتاده است و چه بلایی سر مربیان قبل از نکونام آمده است. اگر من هم اجازه دهم که چنین شرایطی اکنون نیز رقم بخورد، پس من اشتباهی به فولاد آمده ام.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 بهمن 1398 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 659

به "به پشتوانه فلسفه ام به فولاد آمدم، نه نکونام، پشت کادرفنی می ایستم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به پشتوانه فلسفه ام به فولاد آمدم، نه نکونام، پشت کادرفنی می ایستم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید