ترامپ خودش باعث استیضاح اش می گردد

به گزارش تاورنا، ترامپ در طول ریاست جمهوری بدترین دشمن خود بوده و هر روز خطرات اعطای قدرت به خودش را نشان داده است. علت این که استیضاح او روی میز است ارتباط چندانی با گزارش مولر ندارد، بلکه مربوط به اقدامات خود ترامپ است. گرچه گزینه خود استیضاحی بچگانه است، اما حقیقت این است که اقدامات انگشت نمای خود ترامپ دموکرات ها را به ادامه استیضاح واداشته است.

ترامپ خودش باعث استیضاح اش می گردد

به گزارش تاورنا، شبکه خبری سی ان ان در گزارشی ترامپ علیه خودش را به تصویر کشیده و نوشته است: ر ئیس جمهوری ایالات متحده روز شنبه توییت توطئه آمیز یک کمدین را بازانتشار داد که اشاره داشت کلینتون ها ممکن است در خودکشی جفری اپستین، میلیاردر متهم به سوءاستفاده جنسی دخیل بوده باشند!

همچنین تعیین شده است که نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا که چند ماه پیش گفته بود ترامپ تقریبا دارد خود استیضاحی می نماید، احتمالا منظوری داشته است. همین اوت، به نظر می رسد ترامپ در راستا استیضاح خود قرار گرفته باشد.

به رغم ادامه تردید رهبران دموکرات، راستا به سمت استیضاح شتاب گرفته است. بیش از 50 درصد دموکرات های مجلس نمایندگان آمریکا از جمله بعضی از قانونگذاران از مناطق میانه رو چرخشی، حمایت خودشان را از فرایندهای استیضاح اعلام کردند.

حتی جفری نادلر، رئیس کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا، وجدان اخلاقی نوظهور حزب، گفت از تحقیقات استیضاح حمایت می نماید و تاکید دارد فرایندهای رسمی استیضاح در دست انجام است. او در برنامه ارین بورنت سی ان ان گفت: این فرایندهای رسمی استیضاح است. ما تمام مدارک را آنالیز می کنیم و مدارک جمع می کنیم. در انتها آن که امیدواریم انتها سال جاری باشد، رای گیری برای ارسال مفاد استیضاح به صحن مجلس نمایندگان آمریکا انجام می گردد. یا نمی گردد. این تصمیمی است که ما در آینده می گیریم. اما الان این دقیقا روندی است که ما در آن هستیم.

نادلر بیش از دیگر دموکرات های ارشد درباره استیضاح حرف می زند و درباره پیشبرد این رویه با جلسات استماع حرف زده اند؛ شغل رهبران اپوزیسیون در این تحولات تاریخی. تعیین نیست شهادت رابرت مولر در مجلس نمایندگان آمریکا دلیلی برای سرعت دریافت استیضاح است. در حالی که ارائه مولر ویرانگر بود، درست مانند گزارش کتبی آن، ترامپ خودش نیروی محرکه در انرژی دادن به دموکرات ها برای موضع گیری است. ترامپ بیش از دیگران برای حفظ ضرورت تحرک سیاسی برای جلوگیری از دموکرات ها برای کنار گذاشتن گزینه استیضاح کار می نماید. در حالی که گزینه خود استیضاحی بچگانه است، این حقیقت دارد که اقدامات انگشت نمای خود ترامپ دموکرات ها را به ادامه فکر درباره انواع گام های نمایشی که ممکن است در این ریاست جمهوری لازم باشد، واداشته است.

لفاظی ترامپ درباره ناسیونالیست های سفید همچنان مایه نگرانی در سراسر این کشور است. این روند با توییت او آغاز شد که آن چهار نماینده دموکرات جوان که جزو منتقدان سرسخت او هستند باید بروند و به بهبود مکان های درب و داغون و جرم خیری که از آنها آمده اند، یاری نمایند و با توییت نژادپرستانه او علیه بالتیمور و الیجا کامینگز، نماینده رنگین پوست مریلند ادامه یافت. و بعد تیراندازی مرگبار در ال پاسو رخ داد که قاتل از همان واژه هجوم که رئیس جمهوری آمریکا برای توصیف مهاجران به کار برده بود در مانیفستی که او پیش از اقدام به قتل منتشر نموده بود استفاده کرد.

واکنش متعاقب رئیس جمهوری به تیراندازی ال پاسو و عکسی که او با کودک یتیم در این تیراندازی گرفت، اوضاع را بدتر کرد. ترامپ در آن عکس انگشت شصت خود را به نشانه تایید بالا برده بود. به عبارت دیگر، دلیل این که استیضاح روی میز است ارتباط چندانی با گزارش مولر ندارد بلکه مربوط به اقدامات خود ترامپ است. همانطور که حملات اندرو جانسون، رئیس جمهوری وقت آمریکا علیه بازسازی منشا روند استیضاح علیه خودش شد، دستورکار راست افراطی رئیس جمهوری آمریکا نظر دموکرات ها را برای آنالیز رای گیری استیضاح تقویت کرد؛ حتی اگر جمهوری خواستار سنا به ناچار از عزل او جلوگیری نمایند. هرچه رفتارهای رئیس جمهوری آمریکا وخیم تر شده و تاثیر اقدامات او بر دنیا حقیقی واضح تر گردد، کار دموکرات ها برای اقدام درباره گزارشی که حرف از مانع تراشی در عدالت زده است، ساده تر می گردد.

ریاست جمهوری ترامپ از ریل خارج شده است و او با آتش نژادپرستی، برترطلبی سفیدها و تفرقه اجتماعی بازی می نماید که اگر مرگبار نباشد، خطرناک است. با داغ شدن بحث انتخابات، لفاظی او هم جنجالی تر می گردد. بازانتشار توییتی او درباره کلینتون ها نشان می دهد که او تا کجا پیش خواهد رفت. ترامپ در طول تصدی این سمت، بدترین دشمن خود بوده است. او هر روز به آمریکا خطرات اعطای قدرت به خودش را نشان داد. این دلیلی است که میزان محبوبیت او را همچنان پایین نگاه داشته است و اینکه نمی گذارد به حمایت حداکثری برسد.

ترامپ بدتر خواهد شد، نه بهتر. کسانی که منتظر یک نقطه عطف به سمت روند عادی می گردند، توجهی ندارند. هرچه کمپین های 2020 جدی تر گردد، او تهاجمی تر می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 261

به "ترامپ خودش باعث استیضاح اش می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ خودش باعث استیضاح اش می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید