توصیه های ضدکرونایی وزارت بهداشت برای استفاده از مترو

به گزارش تاورنا، تهران (پانا) - سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به توصیه هایی برای استفاده از مترو و وسایل حمل و نقل عمومی، گفت یکی از راه های گسترش زنجیره انتقال ویروس کرونا، ازدحام افراد در مکان های سرپوشیده است.

توصیه های ضدکرونایی وزارت بهداشت برای استفاده از مترو

سیماسادات لاری گفت: همانطور که می دانید یکی از راه های گسترش زنجیره انتقال ویروس کرونا، ازدحام افراد در مکان های سرپوشیده است. بر این اساس رعایت توصیه های بهداشتی در وسایل حمل و نقل عمومی مانند مترو از اهمیت خاصی برخودار است.

وی اضافه کرد: توصیه ما به مردم این است که در صورت استفاده از مترو حتما از ماسک استفاده نموده و نسبت به رعایت اصول فاصله گذاری یک و نیم تا دو متر اقدام کنید، از سوار شدن به واگن های مترو با جمعیت زیاد و با سیستم تهویه نامناسب جدا خودداری کنید. همچنین از صحبت کردن در طول جهت پرهیز نموده و از هرگونه لمس کناره های پله برقی، دستگیره، جایگاه و... خودداری کنید. در عین حال از تماس دست با صورت، بینی و دهان در طول جهت به طور جدی پرهیز کند.

لاری گفت: اگر جزو کارکنان و عوامل خدماتی مترو هستید، علاوه بر ماسک از شیلدهای محافظتی صورت نیز بهره ببرید. همچنین لازم است که کارهایتان را به صورتی برنامه ریزی کنید تا در ساعات شلوغ و پر تردد مجبور به استفاده از مترو نشوید.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 30 بهمن 1399 بروزرسانی: 30 بهمن 1399 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 1442

به "توصیه های ضدکرونایی وزارت بهداشت برای استفاده از مترو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه های ضدکرونایی وزارت بهداشت برای استفاده از مترو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید