جشن اهدای کتاب در روستای برگزیده دوستدار کتاب ایران برگزار گردید

به گزارش تاورنا، به گزارش خبرنگاران در کرمان، جشن اهدای کتاب چهارشنبه (24 اسفندماه) در روستای برگزیده دوستدار کتاب ایران با حضور معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان و جمعی از مسئولان و فعالان حوزه کتاب دهبکری برگزار گردید.

جشن اهدای کتاب در روستای برگزیده دوستدار کتاب ایران برگزار گردید

سید مهدی میرتاج الدینی، معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان در این مراسم از اهدای 300 میلیون ریال کتاب ازسوی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به روستای برگزیده هشتمین جشنواره روستا ها و عشایر دوستدار کتاب کشور اطلاع داد و گفت: کتاب های اهدایی در موضوعات گوناگون فرهنگی، ادبی، مذهبی، کودک و نوجوان و علمی است.

وی اضافه کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی علاوه بر کتاب های اهدایی، مبلغ 300 میلیون ریال نیز برای حمایت از فعالیت های کتابخوانی به این روستا اختصاص داده است.

معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان درخصوص حمایت های نهاد های همکار اعلام کرد: 150 میلیون ریال از اعتبارات نهاد کتابخانه های عمومی کشور برای تجهیز کتابخانه و 150 میلیون ریال از محل اعتبارات سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور برای ترویج فعالیت های مربوط به رویداد های کتابخوانی اختصاص یافت.

وی با اشاره به حضور موفقیت آمیز استان کرمان در دوره های گوناگون جشنواره روستا ها و عشایر دوستدار کتاب کشور اعلام کرد: در دوره اول این جشنواره سال 1393 روستای رحیم آباد کرمان جزو 10 روستای برگزیده کشوری معرفی و مورد تحلیل نهاده شد و در پنجمین دوره این جشنواره در سال 1397 دهبکری به مرحله نهایی جشنواره راه یافت.

میرتاج الدینی شرح داد: روستا های احمدآباد از شهرستان زرند و دهبکری از شهرستان بم به مرحله نهایی جشنواره ششم راه یافتند و در هفتمین دوره جشنواره روستا ها و عشایر دوستدار کتاب، روستا های محمدآباد ساقی از شهرستان انار و دهبکری از شهرستان بم به مرحله نهایی راه یافتند و پس از رقابت در نهایت روستای محمدآباد ساقی به عنوان روستای برگزیده کشور در سال 1399 معرفی گردید.

وی تشریح کرد: در هشتمین دوره جشنواره روستا ها و عشایر دوستدار کتاب که مراسم سرانجامی آن در آبان ماه سال جاری برگزار گردید، دهبکری به عنوان روستای برگزیده کشوری معرفی و از خدمات مجری طرح و فعالان کتابخوانی روستا با حضور مقامات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیران استانی تجلیل شد.

معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان به شروع روند اجرایی جشنواره نهم اشاره نمود و خواهان حضور فعال مروجان و علاقه مندان فرهنگ ترویج کتاب و کتاب خوانی روستا های استان در این رقابت کشوری شد.

وی اعلام کرد: جشنواره نهم به صورت مجازی برگزار می گردد و مجریان طرح های کتاب خوانی در روستا باید فرم های مربوطه را تا سرانجام خرداد ماه 1402 در سامانه جشنواره تکمیل و مدارک مورد احتیاج را برای شرکت در جشنواره بارگذاری نمایند.

جشن اهدای کتاب امروز در دهبکری با کاشت نهال درخت از سوی اهالی روستا همراه بود.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 24 اسفند 1401 بروزرسانی: 24 اسفند 1401 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 2217

به "جشن اهدای کتاب در روستای برگزیده دوستدار کتاب ایران برگزار گردید" امتیاز دهید

1 کاربر به "جشن اهدای کتاب در روستای برگزیده دوستدار کتاب ایران برگزار گردید" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جشن اهدای کتاب در روستای برگزیده دوستدار کتاب ایران برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید