حمایت اکثر مردم انگلیس از اقدام نظامی علیه داعش

به گزارش تاورنا، خبرنگاران: تازه ترین نظرسنجی نشان می دهد که حدود دو سوم مردم انگلیس از اقدام نظامی این کشور علیه شبه نظامیان داعش در عراق حمایت می نمایند.

حمایت اکثر مردم انگلیس از اقدام نظامی علیه داعش

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل تاورنا، نظرسنجی موسسه اوپینیوم ریسرچ که برای روزنامه تلگراف صورت گرفته حاکی از آن است که 60 درصد مردم از اقدام نظامی برای مقابله با تهدید داعش در عراق حمایت می نمایند.

بر اساس این گزارش مردم انگلیس در این نظرسنجی از اقدامات ارتش این کشور شامل عملیات برای آزادسازی گروگان ها، استقرار سربازان در داخل خاک عراق و سوریه حمایت نموده اند. تنها 20 درصد مردم با اقدام نظامی علیه داعش حمایت ننموده اند.

این نظرسنجی همچنین نشان می دهد که اکثر مردم انگلیس از طرح های سختگیرانه برای مقابله با مظنونان فعالیت های تروریستی در انگلیس حمایت نموده و خواهان اتخاذ تدابیری برای جلوگیری از بازگشت جهادی ها به خاک این کشور هستند.

این نظرسنجی در شرایطی صورت گرفته که داعش فیلم ویدئویی دیگری را منتشر نموده که نشان می دهد یک تروریست انگلیسی اقدام به سر بریدن استیون ساتلوف خبرنگار آمریکایی نموده است.

ظاهرا این تروریست انگلیسی همان کسی است که پیش از این جیمز فولی دیگر خبرنگار آمریکایی را نیز سر بریده است. وی در این فیلم هشدار داده است که دیوید هاینز شهروند انگلیسی که گروگان داعش است احتمالا قربانی بعدی خواهد بود.

حمایت سیاسی از اقدام نظامی انگلیس علیه داعش در حال شکل گیری است. کابینه انگلیس نیز اعلام نموده است که حاضر به حمایت از دیوید کامرون است اگر وی دستور حمله هوایی به داعش را بدهد.

نمایندگان محافظه کار مجلس انگلیس نیز که سال گذشته با طرح کامرون برای اقدام نظامی در سوریه مخالفت نموده بودند اکنون متقاعد شده اند که باید برای مقابله با داعش از زور و نیروی نظامی استفاده کرد.

این نظرسنجی همچنین نشان می دهد که بیش از 27 درصد مردم انگلیس از طرح استفاده از نیروهای ویژه برای مقابله با داعش حمایت نموده اند. 25 درصد مردم نیز خواهان مشارکت انگلیس در حملات هوایی با آمریکا علیه داعش شده اند.

8 درصد مردم انگلیس نیز ترجیح داده اند تا از نیروی زمینی ارتش انگلیس برای مقابله با داعش در عراق و در صورت لزوم در سوریه استفاده گردد.

پ

منبع: تسنیم
انتشار: 12 آذر 1398 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 518

به "حمایت اکثر مردم انگلیس از اقدام نظامی علیه داعش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت اکثر مردم انگلیس از اقدام نظامی علیه داعش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید