خبرنگاران احتمال اعلام همه گیری جهانی ازسوی سازمان جهانی بهداشت

به گزارش تاورنا، تهران- خبرنگاران- در حالی که سازمان جهانی بهداشت هنوز همه گیری بیماری کرونا ویروس را اعلام نکرده، نشریه نیوزویک درگزارشی با اشاره به بروزرسانی ویروس کرونا نوشت: با توجه به افزایش آمار مرگ و میر ناشی از این ویروس، به احتمال زیاد سازمان جهانی بهداشت شرایط همه گیری جهانی (پاندمی) اعلام کند.

خبرنگاران احتمال اعلام همه گیری جهانی ازسوی سازمان جهانی بهداشت

به گزارش روز سه شنبه نشریه نیوزویک، با افزایش آمار جان باختگان ناشی از کرونا در ایتالیا که گفته می شود به پایتخت اروپایی این ویروس بدل شده و همچنین با توجه به بروزرسانی این ویروس، سازمان جهانی بهداشت ممکن است همه گیری جهانی اعلام کند.

موارد جدیدی از ویروس کرونا (کویید19) در کره جنوبی، ایتالیا و ایران تایید شده و تعداد جان باختگان به 7 مورد در ایتالیا و 4 نفر در میان صدها مسافر آلوده کشتی پرنسس دایموند رسیده است.

مراکز کنترل بیماری های ایالات متحده (CDC) به شهروندان خود برای سفر به برخی از این کشورها هشدار داده است؛ مناطقی که به عنوان کانون گسترش سریع ویروس در روزهای اخیر هستند.

به گزارش رویترز، یکی از هتل های شهر تنریف در جزایر قناری، روز سه شنبه (دیروز) در حالی که یکی از مهمانانش، یک تبعه ایتالیایی مبتلا به ویروس بوده، قرنطینه شد.

به گزارش رویترز، سخنگوی اداره بهداشت جزیره قناری تأیید کرد: ما افرادی را که با بیمار از جمله افراد در هتل تماس داشته اند، بررسی می کنیم.

این مورد، سومین فرد آلوده به ویروس کرونا در اسپانیا است. 2 مورد دیگر شامل یک توریست آلمانی در لاگومرا La Gomera (یکی دیگر از جزایر قناری) و یک مرد انگلیسی در جزیره اسپانیایی مایورکا Majorca است.

از روز سه شنبه، ایتالیا شاهد مرگ 7 نفر در اثر ویروس کرونا است و نخستین موارد آلوده در جنوب ایتالیا در توسکانی و سیسیل گزارش شدند. کشتی مسافربری پرنسس دایموند که بیش از 3700 مسافر (از جمله حدود 600 آمریکایی) داشت و تا دو هفته (تا 19 فوریه، 30 بهمن) در ژاپن قرنطینه شد، حالا چهارمین مرگ ناشی از این ویروس را گزارش داد.

براساس آخرین گزارش سازمان بهداشت جهانی در تاریخ 24 فوریه (5 اسفند)، این ویروس که برای نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد، بیش از 79 هزار نفر را در سطح جهان آلوده کرده که 77 هزار و 262 نفر آنها در چین آلوده شده اند.

سازمان جهانی بهداشت هنوز این ویروس را به عنوان عامل همه گیری جهانی اعلام نکرده است، اما اظهار داشته که این ویروس کاملا پتانسیل همه گیری دارد. همه گیری جهانی توسط سازمان جهانی بهداشت به عنوان شیوع بیماری جدید در سراسر جهان تعریف می شود.

تدروس ادهانون دبیرکل سازمان جهانی بهداشت روز دوشنبه در نشستی خبری در این خصوص تاکید کرد: تصمیم ما در مورد استفاده از کلمه همه گیر برای توصیف یک بیماری بر اساس ارزیابی مداوم از گسترش جغرافیایی ویروس، شدت بیماری ناشی از آن و تأثیر آن بر کل جامعه است.

وی ادامه داد: در حال حاضر، شاهد شیوع غیرقابل کنترل جهانی این ویروس و بیماری شدید و یا مرگ و میر در مقیاس بزرگ نیستیم.

ادهانون در عین حال اضافه کرد: این ویروس ظرفیت همه گیری دارد اما ما هنوز به ارزیابی کامل در این خصوص دست پیدا نکرده ایم.

منبع: ایرنا
انتشار: 23 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 812

به "خبرنگاران احتمال اعلام همه گیری جهانی ازسوی سازمان جهانی بهداشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران احتمال اعلام همه گیری جهانی ازسوی سازمان جهانی بهداشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید