خبرنگاران برخورد با تورهای غیرمجاز در گیلان تشدید شد

به گزارش تاورنا، رشت - خبرنگاران - معاون گردشگری ادره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان از تشدید برخورد با گردانندگان تورهای غیرمجاز در استان اطلاع داد.

خبرنگاران برخورد با تورهای غیرمجاز در گیلان تشدید شد

حمید رضا آذرپور روز آدینه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران اضافه کرد: با توجه به اینکه اجرای تورهای گردشگری همچنان ممنوع است و پس از اعلام ستاد کرونا استان مبنی بر عدم صدور مجوزهای تورگردانی برای هیچ یک از دفاتر خدمات مسافرتی مجوز برگزاری تور صادر نشده است اما همچنان شاهد برگزاری تورهای غیر مجاز در استان هستیم.

وی با بیان اینکه با آغاز نیمه دوم سال تا کنون با حدود 45 تور غیر مجاز برخورد شده است، گفت: بیشتر گردانندگان تورهای یاد شده تذکر دریافت کردند و پرونده بعضی از آنان به مراجع قضایی ارسال شده است.

وی ادامه داد: از این هفته برخورد با برگزاری تورهای غیر مجاز تشدید می گردد و نیروی انتظامی و پلیس امنیت اخلاقی نیز در طرح برخورد با تورهای غیر مجاز همراه خواهند بود.

آذرپور با بیان اینکه سلامت هموطنان در اولویت نخست است و همچنان برخوردها با این تورها با جدیت ادامه دارد و از فعالیت آنها جلوگیری می گردد، گفت: اگرچه دفاتر خدمات مسافرتی استان تعطیل نشده اند اما به شدت تحت تاثیر آسیب های ناشی از کرونا قرار گرفته و به سختی روزگار می گذرانند.

آذرپور ادامه داد: تقاضا آن است که گردشگران از هر سفری با گروه های غیر مجاز گردشگری پرهیز کنند زیرا در صورت بروز حادثه هیچ گونه پوشش بیمه ای برای جبران خسارات ناشی از حادثه وجود نداشته و مسئولان این گروه ها تعهد عرفی، اخلاقی و قانونی نسبت به مسافران و حوادث ندارند.

وی با اشاره به عملکرد افراد غیر مجاز در حوزه گردشگری اضافه کرد: افراد سودجو با تبلیغات و جلب توجه گردشگران به بهانه عرضه خدمات ویژه و با عناوین جذاب بدون داشتن هیچ گونه مجوز قانونی اقدام به اطلاع رسانی تورهای خود در فضای مجازی به ویژه شبکه های اجتماعی می کنند که مسائل متعددی برای مسافران و گردشگران در پی دارد از اینرو ضروری است گردشگران پیش از هر گونه دریافت خدمات نسبت به دارا بودن مجوزهای لازم توسط این گروه ها اطمینان حاصل کنند.

وی مطرح نمود : برگزاری و اجرای تور صرفا در حیطه وظایف دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی دارای مجوز از اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با همراهی راهنمای مجاز کارت دار بوده و چنانچه افراد یا گروه ها بخواهند به صورت خودسرانه اقدام به تبلیغ، اجرا و فروش خدمات گردشگری کنند با آنها برخورد خواهد شد.

16 رسته گردشگری در قالب 107 هتل، 33 هتل آپارتمان، 81 مجتمع گردشگری، 49مهمانپذیر، یک هزار و 688 خانه مسافر، 30 مجتمع سرگرمی تفریحی، 74 اقامتگاه بومگردی، 360 بین راهی، یک اسکله مسافربری دریایی و 28 اسکله گردشگری دریایی فعالیت می کنند.

منبع: ایرنا
انتشار: 10 اسفند 1399 بروزرسانی: 10 اسفند 1399 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 1463

به "خبرنگاران برخورد با تورهای غیرمجاز در گیلان تشدید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران برخورد با تورهای غیرمجاز در گیلان تشدید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید