خداحافظی یونکر و توسک از اتحادیه اروپا

به گزارش تاورنا، ایرنا نوشت: رئیس کمیسیون اروپا و رئیس شورای اروپا با خاتمه دوران تصدی گری خود، جای خود را به روسای جدید دادند.

خداحافظی یونکر و توسک از اتحادیه اروپا

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش خبرگزاری د. پ. آ. آلمان، مراسم تودیع ژان کلود یونکر رئیس کمیسیون اروپا و دونالد توسک رئیس شورای اروپا طی مراسمی در بروکسل برگزار گردید.

یونکر 64 ساله که به مدت 5 سال ریاست کمیسیون اروپا به عنوان مهمترین نهاد تصمیم گیرنده اتحادیه اروپا را به عهده داشت طی اظهاراتی تاکید نمود که اتحادیه اروپا همچنان بزرگترین عشق زندگی اش باقی خواهد ماند.

در این روز همچنین دونالد توسک ریاست شورای اروپا را به شارل میشل بلژیکی تحویل داد.

به نوشته خبرگزاری آلمان دوران ریاست این دو نفر بر مسندهای تصمیم گیرنده اروپا، مملو از حوادث و بحران هایی مانند بحران یورو، بحران تروریسم، بحران مهاجران و تنشهای بی سرانجام بر سر برگزیت بود.

با این حال توسک در سخنرانی خداحافظی اش به شوخی گفت: حوادث این سال ها ترسناک نبودند. من اطلاع نداشتم که قرار است فیلمنامه دوران تصدی گیری من توسط آلفرد هیچکاک نوشته گردد.

وی که به داشتن مواضع قاطع در مقابل یکجانبه گرایی آمریکا مشهور است بار دیگر بر لزوم استقلال عمل اتحادیه اروپا در برابر ایالات متحده تاکید و ابراز امیدواری کرد که اروپا در اقتصاد سبز، ایجاد شغل، نوآوری و افزایش کیفیت زندگی سرامد دیگر کشورهای دنیا باشد.

در گردهمایی هفته گذشته اعضای احزاب تشکیل دهنده حزب مردم اروپا (ایی وی پی-EVP) در زاگرب، دونالد توسک با کسب 93 درصد آرا به عنوان رهبر جدید بزرگترین حزب اروپایی انتخاب شد.

توسک با وجود تحویل ریاست شورای اروپا را به نخست وزیر پیشین بلژیک، با این انتخاب به عنوان یک مقام سیاسی مطرح در سطح اتحادیه اروپا باقی ماند.

همزمان با شروع ریاست شارل میشل بر شورای اروپا، اورسولا فون در لاین وزیر دفاع پیشین آلمان نیز ریاست جدید کمیسیون اروپا را عهده دار خواهد شد.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 24 آذر 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 546

به "خداحافظی یونکر و توسک از اتحادیه اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خداحافظی یونکر و توسک از اتحادیه اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید