رابطه خوب سیاسی زمینه توسعه گردشگری تهران و ایروان را فراهم نموده است

به گزارش تاورنا، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: رابطه بسیار خوب و محبت آمیز ایران و ارمنستان، زمینه توسعه و تقویت روابط فرهنگی و گردشگری دو کشور را فراهم نموده است.

رابطه خوب سیاسی زمینه توسعه گردشگری تهران و ایروان را فراهم نموده است

با وبسایت گردشگری آژانس مسافرتی همراه باشید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، دکتر علی اصغر مونسان عصر امروز آدینه 8 آذر 98 در حاشیه اجلاس تمدن های کهن در پکن در ملاقات با نارینه خاچاتوریان معاون وزیر آموزش، علوم، فرهنگ و ورزش ارمنستان با اشاره به همکاری های مشترک دو کشور در حوزه فرهنگی گفت: یکی از این همکاری ها، برگزاری نمایشگاه مشترک دو کشور بود که باعث افزایش سطح روابط فرهنگی دو کشور شد.

او کلیساهای تاریخی را یکی از جاذبه های ایران برای گردشگران ارمنی معرفی کرد و گفت: با توجه به اشتراکات فرهنگی و همچنین حسن همسایگی دو کشور، روابط فرهنگی و گردشگری تهران و ایروان می تواند بیش از شرایط فعلی افزایش یابد.

دکتر مونسان در ادامه با اشاره به فعالیت بیش از 400 رشته صنایع دستی در ایران گفت: اگرچه دنیا، بیشتر صنایع دستی ایران را با فرش دستباف می شناسد، هنرهای زیبایی بیشتری هم داریم که هرکدام می تواند فرصتی برای همکاری های دو کشور باشد.

او با اشاره به تنوع قومی در ایران گفت: هر قوم ایرانی فرهنگ و صنایع دستی خاص خود را دارد و همین موضوع به غنای فرهنگی و میراث تاریخی کشور افزوده است.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشورمان ضمن اعلام آمادگی برای برگزاری نمایشگاه صنایع دستی ایران در ایروان، وزیر گردشگری ارمنستان را برای شرکت در نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی تهران که فوریه امسال برگزار می گردد دعوت کرد که مورد استقبال نهاده شد.

او در خاتمه به توانمندی های پزشکی ایران پرداخت و گفت: ایران دارای پزشکان و بیمارستان های تخصصی زیادی است و پذیرای بیماران ارمنستانی با قیمت های بسیار ارزان تر از اروپا هستیم.

نارینه خاچاتوریان معاون وزیر آموزش، علوم، فرهنگ و ورزش ارمنستان هم در این ملاقات گفت: سپاس گزار و قدردان توجه ایران به میراث ارمنستان هستیم.

او ضمن تاکید بر کوشش برای جذب گردشگر توسط دو کشور، خواستار برگزاری نمایشگاه مشترک فرش ایران و ارمنستان در ایروان شد و گفت: این نمایشگاه فرصت مناسبی برای ایران است که تاریخ فرش را به نمایش بگذارد؛ زیرا تنها تمدن های بزرگ مانند ایران می توانند الگوی دنیای فرش باشند.

خاچاتوریان با ارائه پیشنهاد برپایی نمایشگاه مشترک صنایع دستی، گفت: این نمایشگاه می تواند بسیار مورد توجه دنیایان قرار گیرد تا با هنر بانوان تمدن های کهن مانند ایران و ارمنستان آشنا شوند.

منبع: میراث آریا
انتشار: 25 دی 1398 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 609

به "رابطه خوب سیاسی زمینه توسعه گردشگری تهران و ایروان را فراهم نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رابطه خوب سیاسی زمینه توسعه گردشگری تهران و ایروان را فراهم نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید