رضاییان: بعضی در فوتبال فقط شعارهای تبلیغاتی می دهند

به گزارش تاورنا، یک مدیر ورزشی می گوید در فوتبال فقط ایده ها قشنگ است و بعضی ها می آیند شعارهای تبلیغاتی می دهند اما خیلی ها هم باور نمی نمایند به این شعارها عمل گردد.

رضاییان: بعضی در فوتبال فقط شعارهای تبلیغاتی می دهند

مسعود رضاییان در گفت وگو با خبرنگاران درباره عملکرد فدراسیون فوتبال از زمان حضور مدیریت نو اظهار کرد: هر کسی می خواهد روی کار بیاید برنامه ای را معرفی می نماید. به نظر من بسیاری از حرف ها بر اساس حدس و گمان زده می گردد و در عمل نمی دانند چه اتفاقی می افتد. همه دوست دارند یک برنامه ایده ال داشته باشند، برنامه ریزی درستی نمایند، لیگ مان مثل لیگ های اروپایی باشد و از نظر کیفی درآمدزایی وجود داشته باشد اما چون زیر ساخت ها وجود ندارد به بن بست می خوریم.

او ادامه داد: ما هنوز نتوانستم نقش تبلیغات را در تمام مسائل کشورمان حل کنیم و حق پخش تلویزیونی که در تمام جهان سودهای فراوانی دارد در کشور ما وجود ندارد. بعضی ها بدون اینکه در پی پیدا کردن مسائل ریشه ای فوتبال باشند، وارد ورزش شدند چون این مسائل به راحتی قابل حل نیست. من هم قبول ندارم یک نفر این مسائل را دست کم بگیرد و وارد گردد؛ مگر اینکه هدف سر و سامان دادن به فوتبال نباشد و هدف رسیدن به جایگاه خاصی باشد.

این مدیر ورزشی اضافه نمود: البته این بد نیست که یک نفر کوشش کند تا به جای بالایی برسد اما به صورت تیمی وقتی رو به جلو می روید، متوجه مسائل جدی می شوید و می بینید که تجربه برخورد با این مسائل را نداشتید. قبلا در فضای دیگری کار می کردید و با ضررهای این چنینی روبرو نشدید.

او با بیان اینکه مسائل فوتبال هم ذره ای از مسائل مالی کشور است مطرح کرد: پس نمی توانید بگویید با دیپلماسی می توانید مسائل را حل کنید چون در سطح کلان هم این مشکل برطرف نشده است. اقتصاد حاکم بر فوتبال ما مستقل نیست که یک نفر بیاید و بگوید با دیپلماسی مسائل را حل می کنیم. فقط ایده ها قشنگ است و بعضی ها می آیند شعارهای تبلیغاتی می دهند اما خیلی ها هم باور نمی نمایند به این شعارها عمل گردد.

رضاییان درباره حواشی پیرامون استقلال و پرسپولیس و بحث خصوصی سازی آن ها گفت: بعید می دانم استقلال و پرسپولیس خصوصی سازی شوند چون اگر می خواستند این کار را انجام دهند، تا کنون صورت گرفته بود. سال هاست می شنویم راه خروج از مسائل خصوصی سازی است اما مسائل جای دیگری است. باید راه های درآمدزایی را زنده کنیم. کسی که می آید و این تیم ها را می خرد، اگر اهداف مالی داشته باشند، شاید پیروز شوند اما کسانی که در پی منافع شخصی خودشان باشند، رها می نمایند.

او ادامه داد: سال گذشته قانونی را در رابطه با ممنوعیت بازیکنان خارجی اعمال نموده بودند اما سال جاری برای همان باشگاه هایی این قانون را برداشتند که علت تمام بدهکاری ها و پرونده های خارجی بود. باشگاه های دیگر هم بودند که هیچ مسئله ای در این خصوص نداشتند و همواره خوش حساب بودند اما به مقدار دو باشگاه پرسپولیس و استقلال پیگیر این قانون نبودند. به همین شکل باز هم ماجرای پرونده ها در فیفا ادامه خواهد داشت.

رضاییان در خاتمه اعلام کرد: به نظرم حذف از آسیا باعث عبرت می گردد که درست تصمیم گرفته گردد. خط فکری ها درباره بازیکنان خارجی اشتباه است و کاری که نباید را انجام می دهند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 بهمن 1400 بروزرسانی: 19 بهمن 1400 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 1946

به "رضاییان: بعضی در فوتبال فقط شعارهای تبلیغاتی می دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رضاییان: بعضی در فوتبال فقط شعارهای تبلیغاتی می دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید