رژیم آب درمانی چگونه به کاهش وزن یاری می نماید؟

به گزارش تاورنا، چاقی و اضافه وزن مشکل بیش از 60 درصد مردم کشورمان است؛ مسئله ای که با راه حل مختلفی نظیر رژیم لاغری می توان به جنگ آن برویم. در میان رژیم های لاغری که وجود دارد، خیلی ها به رژیم آب درمانی علاقه مند هستند و تصور می نمایند این روش می تواند مشکل چاقی و اضافه وزن شان را رفع کند. قطعاً در اطراف شما افراد زیادی وجود دارند که در حال رژیم گرفتن هستند یا تمایل دارند، رژیم مشخصی را انتخاب و از آن پیروی نمایند.

رژیم آب درمانی چگونه به کاهش وزن یاری می نماید؟

به گزارش ایرنا، رژیم آب درمانی، روزبه روز در حال محبوب شدن و توسعه در میان دوستداران کاهش وزن است. در این مطلب قصد داریم ضمن آشنایی با این رژیم، چگونگی تأثیر آن بر کاهش وزن را آنالیز کنیم. همراه ما باشید.

رژیم آب درمانی چیست؟

کاهش وزن و رسیدن به فرم ایده آل، باعث زیاد شدن انواع رژیم های مختلف شده است. رژیم هایی که گا ها سالم و گاه ناسالم هستند. رژیم آب درمانی از جمله رژیم های موسوم به تک بعدی است. رژیم های تک بعدی تنها روی یک ماده خوراکی تمرکز می نمایند و بسیاری از مواد دیگر را حذف می نمایند. همان طور که از نام این رژیم پیداست، آب ماده اصلی آن است.

البته در نحوه اجرای این رژیم، تفاوت هایی وجود دارد. بعضی ها به حالت سخت گیرانه، تنها آب را مجاز به مصرف می دانند. عده ای دیگر در کنار استفاده از آب، از مواد غذایی دیگر مانند میوه ها هم بهره می برند. به هرحال چیزی که بین تمام روش ها مشترک است، مصرف آب به عنوان ماده اصلی رژیم است.

در رژیم آب درمانی، ورود کلیه مواد معدنی به بدن محدود می گردد. دیگر نه از کالری خبری هست و نه از چربی، فقط آب است که وارد بدن می گردد! آب خواص فوق العاده ای دارد که می توان کاهش وزن را هم در میان آن ها جا داد.

در این رژیم شما آزاد هستید به هر اندازه که می خواهید در هر زمانی آب بخورید. اندازه و زمان معینی برای مصرف آب وجود دارد. قطعاً در این جهت، گرسنگی و ضعف زیادی به شما تحمیل خواهد شد.

مهم ترین چیزی که باید در رژیم آب درمانی رعایت گردد، تداوم است. ضعف شدید نباید شما را از هدفتان دور کند. البته در بعضی از روش ها، پس از چند روز شما مجاز به مصرف اندازهی میوه و سبزیجات به صورت محدود خواهید شد.

بعد از بیان نحوه اجرای رژیم آب درمانی، قطعاً می توانید متوجه شوید این رژیم چگونه باعث کاهش وزن خواهد شد. در این رژیم وارد شدن کلیه مواد غذایی و معدنی به بدن محدودیت می گردد. چربی، کربوهیدرات و بسیاری دیگر از این مواد که می توانند باعث افزایش وزن شوند، محدود می گردد.

به همین دلیل بدن وارد یک شوک شده و در نتیجه وزن از دست می دهد. از طرفی مصرف آب زیاد، باعث افزایش فرایند چربی سوزی می گردد. این رژیم، تأثیرات مستقیمی روی آب شدن چربی های شکم و پهلو دارد. پس از مدت زمان کوتاهی کاهش وزن را به صورت محسوس متوجه خواهید شد. در واقع رژیم لاغری آب درمانی، سرعت متابولیسم بدن را افزایش خواهد داد، در نتیجه فرایند لاغری تسریع می گردد.

فواید رژیم آب درمانی چیست؟

آب درمانی هم مانند بسیاری از رژیم های دیگر، فواید و معایبی دارد. شما باید با مقایسه فواید و معایب کنار هم تصمیم بگیرید آیا این رژیم می تواند به شما یاری کند یا خیر؟ آیا پیروی کردن از این رژیم مفید خواهد بود؟ یکی از اصلی ترین فواید رژیم آب درمانی، کاهش وزن در مدت زمان کوتاهی است. این رژیم به نام روزه آب هم شناخته می گردد. به طور کلی فواید این رژیم به این صورت است:

کاهش وزن در مدت زمان کوتاه

سم زدایی از طریق آب

چربی سوزی در نواحی شکم و پهلو

زیباسازی و شفافیت پوست

تقویت دستگاه های پاکسازی مانند کبد و کلیه

بازسازی سلول های آسیب دیده

معایب رژیم آب درمانی چیست؟

همواره همه چیز گل وبلبل نیست! در کنار فواید حتماً باید به معایب هم نگاهی داشته باشید. گاهی اوقات معایب یک رژیم می تواند دائمی باشد و ضرر های جبران ناپذیری را به سلامتی شما وارد کند.

رژیم های غذایی و لاغری تأثیرات شدید و مستقیمی روی سلامتی دارند، پس ضروری است در این زمینه حواستان حسابی جمع کنید. رژیم آب درمانی، همان طور که گفته شد، در دسته رژیم های تک بعدی است که رسیدن مواد غذایی مختلف را به بدن محدود می نماید. همین نکته، کافی است که بدانید چه اتفاق بزرگی قرار است در بدن شما بیافتد!

حذف مواد غذایی و معدنی مورد احتیاج بدن

رژیم آب درمانی، بر مبنای حذف مواد غذایی دیگر برنامه ریزی شده است. بدن انسان مانند یک دستگاه پیچیده است که برای فعالیت های مختلف خود احتیاج به مواد غذایی مختلف به عنوان سوخت دارد. بافت های عضلانی، سیستم ایمنی بدن، فکر، دستگاه قلب و عروق و... هر عضوی احتیاج به مواد مختلفی برای عملکرد بهتر دارد.

استفاده از رژیم لاغری آب درمانی، به معنای حذف این مواد برای یک مدت معین است. پس در این مدت باید انتظار ضعف شدید، کاهش قدرت ایمنی بدن و در نتیجه ابتلا به بیماری های مختلف، عدم تمرکز فکری، حواس پرتی های زیاد، سرگیجه، سر درد، حالت تهوع و کاهش قدرت عضلات را داشته باشید. بعضی از این عوارض پس از خاتمه دوره رژیم از بین می فرایند، اما بعضی دیگر تا مدت ها می توانند به ما آسیب بزنند.

بازگشت پذیر بودن

رژیم آب درمانی بعلاوه یک رژیم دائمی نیست. در واقع کاهش وزن در این رژیم به راحتی بازگشت پذیر است. بعد از خاتمه دوره این رژیم و مصرف مواد غذایی دیگر، بدن به سرعت آغاز به بازسازی می نماید و مواد را با حجم بیشتری جذب می نماید. همین مسئله باعث بازگشت وزن از دست رفته می گردد. مانند زمینی که مدت ها خشک بوده است، سپس به آن آب می دهید، آن زمین تمام حجم آب را جذب خواهد نمود.

در خاتمه نباید فراموش کنید استفاده از رژیم های تک بعدی ریسک های متعددی برای سلامت شما دارد و اکیدا توصیه می کنیم برای کاهش وزن از رژیم های تخصصی لیمومی که با آنالیز شرایط جسمانی و سوابق پزشکی شما ارائه می گردد، بهره ببرید.

منبع: فرارو
انتشار: 31 تیر 1401 بروزرسانی: 31 تیر 1401 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 2094

به "رژیم آب درمانی چگونه به کاهش وزن یاری می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رژیم آب درمانی چگونه به کاهش وزن یاری می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید