رکود در بازار لوازم خانگی

به گزارش تاورنا، بسیاری از فروشندگان لوازم خانگی معتقدند که افزایش قیمت ها از سوی بسیاری از کارخانجات لوازم خانگی متوقف شده فقط آن دسته از کارخانجاتی که به نوعی بازار را به صورت انحصاری در اختیار دارند نسبت به افزایش قیمت محصولات خود اقدام کردند.

رکود در بازار لوازم خانگی

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، در طول یک ماه اخیر فرایند افزایش قیمت بعضی از محصولات لوازم خانگی شروع و تعدادی از تولیدنمایندگان حتی لیست جدید قیمت محصولات خود را به بازار ارائه کردند. علاوه براین سایر تولیدنمایندگان نیز بر افزایش هزینه های خود تاکید و اعلام نمودند که به زودی افزایش قیمت ها را در محصولات خود اجرایی خواهند کرد.

به نظر می رسید اعلام اینگونه اخبار عاملی گردد تا رکود بازار لوازم خانگی تاحدودی رفع و مصرف نماینده نسبت به خرید کالای مورد احتیاج خود ترغیب شوند، اما اینگونه اخبار نتوانست تاثیری بر بازار داشته باشد به نحوی که بسیاری از فروشندگان لوازم خانگی معتقدند که افزایش قیمت ها از سوی بسیاری از کارخانجات لوازم خانگی متوقف شده فقط آن دسته از کارخانجاتی که به نوعی بازار را به صورت انحصاری در اختیار دارند نسبت به افزایش قیمت محصولات خود اقدام کردند.

به عنوان نمونه شرکت بوتان 8 تا 10 درصد به لیست قیمت محصولات خود اضافه نموده است. اما از طرف دیگر بسیاری از تولیدنمایندگان با وجود رکود بازار نمی توانند محصولات خود را با قیمت گران بفروشند. در همین زمینه بسیاری از فروشندگان معتقدند ما تخفیفات هشت تا ده درصدی را بر روی کالا ها اعمال می کنیم، اما بازار تقاضایی نداشته و کمتر خریداری به ما مراجعه می نماید.

نکته قابل توجه اینجاست بسیاری از فروشندگان می گویند ما هنوز کالا های چند ماه پیش خود را نفروخته ایم که بخواهیم کالای جدیدی از شرکت تحویل بگیریم همین رکود معاملات عاملی شده تا کارخانجات دست از افزایش قیمت برداشته و با همان قیمت های قبلی محصولات را راهی بازار نمایند.

به گفته فعالان بازار لوازم خانگی با وجود کاهش قیمت ها در بازار مردم رغبت به خرید لوازم خانگی ندارند شاید منتظر مشخص و تکلیف اوضاع مالی کشور هستند، اما از طرف دیگر حتی طرح های فروش هم نتوانسته است مردم را به سمت بازار بکشاند.

متاسفانه قهر مردم با بازار لوازم خانگی همچنان ادامه دارد و از آن طرف این فروشندگان هستند که نمی توانند کالای خود را بفروشند. هم اکنون ارزان ترین یخچال ساید بای ساید ایرانی 29 میلیون و 200 هزار تومان قیمت خورده است که ما با تخفیفات 10 درصدی آن را ارزان تر می فروشیم، اما نمی دانیم چرا خریداری وجود ندارد به نظر می رسد مردم در اسفندماه عمده خرید خود را از بازار لوازم خانگی انجام داده اند و شاید در ماه های اینده ما شاهد خریدار در بازار باشیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 تیر 1400 بروزرسانی: 16 تیر 1400 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 1690

به "رکود در بازار لوازم خانگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رکود در بازار لوازم خانگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید