قیمت 2500 قلم کالا در سامانه 124 ثبت شد

به گزارش تاورنا، رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لوازم خانگی گفت: حدود 44 تا 45 شرکت تا به امروز در سامانه اینترنتی 124 اعلام قیمت نموده اند که نزدیک به دو هزار و 500 قلم کالا می گردد.

قیمت 2500 قلم کالا در سامانه 124 ثبت شد

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، سید مرتضی میری در مصاحبه ای با رادیو اقتصاد گفت: قیمت تمامی محصولات نه فقط لوازم خانگی در امسال تغییر نموده است. لوازم خانگی، چون مایحتاجی است که تمامی مردم به آن احتیاج دارند مدنظر همه مسئولان از جمله آقای رئیس جمهور تا بقیه است.

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لوازم خانگی گفت: سازمان حمایت تصویب کرد تلویزیون نسبت به بهمن پارسال 20 درصد و دیگر لوازم خانگی 25 درصد می تواند افزایش قیمت داشته باشد.

وی همچنین در شرح این مطلب که قیمت یخچال فریزر ایرانی بهمن ماه 10 تا 11 میلیون تومان بوده که امروز به 24 میلیون تومان در بازار رسیده است، اضافه نمود: اگر یخچال فریزر بهمن ماه سال گذشته این قیمت بوده الان باید حداقل 25 درصد افزایش قیمت داشته باشد.

میری اظهارداشت: حدود 44 تا 45 شرکت تا به امروز در سامانه اینترنتی 124 اعلام قیمت نموده اند که نزدیک به دو هزار و 500 قلم کالا می گردد.

وی ادامه داد: مردم می توانند از امروز به سامانه مزبور مراجعه و قیمت لوازم خانگی ساخت داخل و وارداتی را مشاهده و بر مبنای آن خرید نمایند.

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لوازم خانگی گفت: اگر هر فروشگاهی بخواهد کالای لوازم خانگی را بالاتر از قیمت های مندرج در سامانه به مردم عرضه کند مردم می توانند شکایت خود را در بخش شکایات سامانه 124 ثبت یا به اتحادیه لوازم خانگی و وزارت صمت ببرند.

وی اضافه نمود: کنترل لوازم خانگی از کارخانه تا خانه باید انجام گردد، چون همه باید قبول نمایند مقداری در این حوزه کشور با کمبود روبرو است. اگر کمبودی در کار نبود احتیاجی به سامانه و بگیر و ببند هم نبود.

میری در مورد اینکه گفته می گردد علت کمبود بعضی از لوازم خانگی در بازار به سبب اینکه بعضی از فراوری نمایندگان کالا فراوری و در انبار ها نگه می دارند تا قیمت ها افزایش پیدا کند و سپس در بازار عرضه نمایند، گفت: این حرف به هیچ وجه مورد قبول نیست، چون انبار های کارخانه ها زیر ذره بین سازمان تعزیرات حکومتی، سازمان حمایت، وزارت صمت است.

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لوازم خانگی اضافه نمود: اگر میزان فراوری و موجودی کالا با یکدیگر همخوانی نداشته باشد شرکت ها تعزیر می شوند.

وی اظهارداشت: در حال حاضر 70 درصد مواد اولیه فراوری لوازم خانگی مثل ورق، فولاد، پتروشیمی و… در داخل تأمین و 30 درصد بقیه از خارج وارد می گردد که احتیاج به ارز دارد. ارز گران شده و این موضوع هم برکسی پوشیده نیست. افزایش قیمت لوازم خانگی در مقایسه با سایر کالا ها به صورت افسار گسیخته نیست.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 31 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 1079

به "قیمت 2500 قلم کالا در سامانه 124 ثبت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت 2500 قلم کالا در سامانه 124 ثبت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید