محرومیت از خدمات عمومی برای تهرانی هایی که ماسک نمی زنند

به گزارش تاورنا، استاندار تهران گفت: با هماهنگی کمیته حقوقی ستاد مبارزه با کرونا تصمیماتی اتخاذ خواهد شد تا محرومیت از برخی خدمات عمومی به عنوان ضمانت اجرایی الزام استفاده از لوازم ماسک و حفاظت فردی اجرایی شود.

محرومیت از خدمات عمومی برای تهرانی هایی که ماسک نمی زنند

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی درباره ضمانت اجرایی الزام استفاده از ماسک توسط شهروندان تهرانی اظهار کرد: اثربخشی استفاده از ماسک ثابت شده است و هر چقدر که بتوانیم از این وسیله حفاظت فردی استفاده کنیم، هم برای مراقبت از خودمان و هم جلوگیری از انتقال و ادامه چرخه بیماری کرونا تاثیرات ارزشمندی خواهد داشت.

وی افزود: به همین دلیل مقرر شد الزاماتی در رابطه با کارکنان دولت که در حال حاضر حدود 80 درصد استفاده از ماسک توسط آنها گزارش شده است را ارتقاء دهیم و به عدد نهایی 100 درصد برسانیم و در ارتباط با کسانی که خدمت می گیرند؛ اگر فردی از وسایل حفاظت فردی استفاده نکرد خدمات به وی ارائه نشود.

محسنی بندپی ادامه داد: به این ترتیب برای ادارات، اصناف و شهروندان مقرر شد با هماهنگی کمیته حقوقی ستاد مبارزه با کرونا تصمیماتی اتخاذ شود تا نه مجازات های آنچنانی یا جریمه های آنچنانی، بلکه یک سری محرومیت ها از خدمات عمومی برای افراد در نظر گرفته شود تا تشویق شوند که همه افراد جامعه از لوازم حفاظت فردی استفاده کنند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 7 مهر 1399 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 1155

به "محرومیت از خدمات عمومی برای تهرانی هایی که ماسک نمی زنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محرومیت از خدمات عمومی برای تهرانی هایی که ماسک نمی زنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید