مسکو: جدالی سخت بر سر تحریم های تسلیحاتی ایران پیش رو است

به گزارش تاورنا، یک مقام ارشد روسیه با اشاره به تلاشهای آمریکا و متحدانش در شورای امنیت سازمل ملل برای تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران نوشت، جدالی سخت در شورای امنیت پیش روست.

مسکو: جدالی سخت بر سر تحریم های تسلیحاتی ایران پیش رو است

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل تاورنا، نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین دوشنبه شب در توییتی درباره کوششهای آمریکا برای تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران نوشت جدالی سخت در شورای امنیت در این خصوص پیش رو است.

میخائیل اولیانوف نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین در توییتی اعلام نمود بعد از تصویب قطعنامه2231 شورای امنیت در سال 2015 تحریم های مربوط به تحویل تانک، خودروهای زرهی، توپخانه، هواپیما، بالگرد، کشتی و موشک به ایران عملاً لغو شده است.

اولیانوف در ادامه نوشت: محدودیتهای کنونی در خصوص عرضه هفت جنگ افزار به ایران از 18 اکتبر (27 مهر) سال جاری منقضی می گردد، اما ایالات متحده با تمام وجود سعی در تمدید آن دارد.

او اعلام نمود جدالی سخت در شورای امنیت سازمان ملل متحد پیش رو خواهد بود.

این در حالی است که وزارت خارجه آمریکا با اصرار بر کوشش هایش جهت تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران، مدعی شده که هرگز اجازه دستیابی ایران به سلاح اتمی را نمی دهند. مورگان اورتگاس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به تازگی با تکرار ادعاهای بی اساس علیه جمهوری اسلامی ایران، از کوشش های همه جانبه واشنگتن برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران اطلاع داد.

دولت آمریکا در روزهای گذشته قطعنامه ای را میان شماری از اعضای شورای امنیت توزیع نموده که خواهان تمدید این تحریم ها علیه ایران است. با این حال، تصویب این قطعنامه منوط به موافقت 9 عضو شورای امنیت و عدم وتو از سوی روسیه و چین است. (جزئیات بیشتر)

ممنوعیت های مربوط به فروش سلاح به ایران به موجب مفاد قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد از روز 18 اکتبر 2020 (27 مهر 1399) برداشته خواهد شد.محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز پیشتر با انتقاد از کوشش های پامپئو برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران به وسیله قطعنامه 2231، گفت آمریکا جایگاهی در آن ندارد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 18 تیر 1399 بروزرسانی: 18 تیر 1399 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 998

به "مسکو: جدالی سخت بر سر تحریم های تسلیحاتی ایران پیش رو است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسکو: جدالی سخت بر سر تحریم های تسلیحاتی ایران پیش رو است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید