مقام روس: دنیای آمریکا مبتنی بر قانون جنگل است

به گزارش تاورنا، به گزارش خبرنگاران به نقل از تایم، دیمیتری پولیانسکی معاون اول نمایندگی دائم روسیه در سازمان ملل متحد، با تاکید بر مواضع مسکو در قبال ادعای ضد ایرانی آمریکا مبنی بر فعال شدن مکانیسم ماشه، گفت: انگار دو سیاره وجود دارد. یک سیاره تخیلی و مبتنی بر قانون جنگل که در آن آمریکا تظاهر می نماید و می تواند بدون مجاب کردن دیگران، توافق ها را نقض نموده و از آنها خارج گردد اما همچنان به دنبال منفعت بردن از آنها باشد و سیاره دیگری که بقیه جهان در آن سکونت دارند و بر آن قانون بین المللی و دیپلماسی حاکم است.

مقام روس: دنیای آمریکا مبتنی بر قانون جنگل است

اظهارنظر پولیانسکی واکنشی است به ادعای روز گذشته مقامات آمریکایی مبنی بر فعال کردن سازوکار بازگشت اتوماتیک تحریم های بین المللی علیه ایران آن هم با استناد به حقی که به عنوان یکی از امضاکنندگان توافق هسته ای برای خود قائل می شوند.

این در حالی است که ساعاتی بعد از طرح این ادعا، 13 عضو شورای امنیت در بیانیه هایی، یادآوری کردند که واشنگتن با خروج یکجانبه از برجام، دیگر عضوی از این توافق هسته ای تلقی نمی گردد که بخواهد برای خود حق فعالسازی مکانیسم ماشه را قائل گردد.

این اقدام اعضای شورای امنیت، به ویژه طرفین اروپایی برجام، انتقاد شدید مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا را در پی داشت که آنها را به جانبداری از حکومت ایران، متهم می نماید.

در حالی که آمریکا می کوشد برجام را توافقی سیاسی و فاقد وجاهت حقوقی جلوه دهد، طرفین باقی مانده در توافق هسته ای از جمله چین معتقدند که درخواست واشنگتن فاقد اساس قانونی است و مکانیسم بازگشت اتوماتیک تحریم ها هنوز فعال نشده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 16 مهر 1399 بروزرسانی: 16 مهر 1399 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 1175

به "مقام روس: دنیای آمریکا مبتنی بر قانون جنگل است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقام روس: دنیای آمریکا مبتنی بر قانون جنگل است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید