پرونده های زندانیان رجایی شهر مورد پایش نهاده شد

به گزارش تاورنا، دادستان تهران به همراه هیات 30 نفره قضایی در زندان رجایی شهر حضور یافتند تا پرونده های تمام زندانیان را مورد پایش و آنالیز دقیق قرار دهند.

پرونده های زندانیان رجایی شهر مورد پایش نهاده شد

به گزارش خبرنگاران، القاصی مهر به همراه سی نفر از معاونین و قضات شعبات مختلف، در بازدیدی که پنج ساعت به طول انجامید، با تمام زندانیان رجایی شهر ملاقات نموده، پفراینده آنان را پایش نمودند تا با غربالگری قضایی، احکام مرخصی بین حبس یا شش ماهه انتها حبس و پیشنهاد عفو برای افراد واجد شرایط صادر نمایند.

دادستان تهران ضمن تاکید بر لزوم آنالیز دقیق پفراینده ها و درخواست های زندانیانی که در طول ایام حبس، رفتار خوبی از خود نشان داده اند، توضیح داد: رویکرد اصلاحی و تربیتی و بازگشت سعادتمندانه به جامعه، مورد تاکید رییس قوه قضاییه است.

وی با اظهار رضایت از فرایند اقدامات بهداشتی، خدمات رفاهی و زندانبانی انجام شده و تحولات اساسی در زندان رجایی شهر گفت: مهمترین نتیجه اجرای طرح پایش، کاهش جمعیت کیفری است و در این جهت ظرفیت شوراهای حل اختلاف و ترویج فرهنگ صلح و سازش بسیار کارآمد خواهد بود.

در این ملاقات، مدیرکل زندان های استان تهران ضمن تقدیر از کار جهادی قضات و پایش پفراینده ها گفت: زمانی که کسی زندانی می گردد، خانواده او با انبوهی از مسائل روبرو می گردد که خود در ایجاد آن نقشی نداشته و این موضوع می تواند آسیب های متعدد اجتماعی؛ فرهنگی؛ روانشناختی و مالی برای همسر و فرزندان زندانیان را رقم بزند.

سیدحشمت اله حیات الغیب ادامه داد: چه بسا فرد مجرم در زندان از امکانات مناسب برخوردار بوده اما خانواده او به دلیل نبود امکانات و بی توجهی؛ در معرض انواع آسیب ها قرار می گیرند، به همین دلیل کوشش بر این است تا با اجرای دستورات قوه قضائیه زندانیان در طرح پایش گسترده با اعزام به مرخصی های بین یا انتها حبس به کانون خانواده بازگردند.

وی اظهار امیدواری کرد با اجرای طرح پایش، تا حد امکان تمام زندانیان واجد شرایط به مرخصی اعزام یا آزاد شوند.

بنا به این خبر، در ملاقات پنج ساعته، دادستان تهران و سی نفر هیات همراه احکام ارفاقی لازم را صادر کردند که با استقبال زندانیان روبرو شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 دی 1399 بروزرسانی: 13 دی 1399 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 1356

به "پرونده های زندانیان رجایی شهر مورد پایش نهاده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرونده های زندانیان رجایی شهر مورد پایش نهاده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید