پمپئو بار دیگر ایران را متهم کرد

به گزارش تاورنا، ایسنا نوشت: وزیر امور خارجه آمریکا از فرصت روز جهانی آزادی مذاهب استفاده کرده و بار دیگر مخالفان آمریکا نظیر چین، ایران و کره شمالی را به نقض آزادی های مذهبی متهم کرد.

پمپئو بار دیگر ایران را متهم کرد

با ما همراه باشید و درباره jamalseyyedi بیشتر بدانید.

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در بیانیه ای به مناسبت روز جهانی آزادی مذهبی که از سوی پایگاه سازمان ملل منتشر شد، آزادی مذهبی و دیگر موضوعات مربوط به منزلت بشری را اولویت محوری سیاست خارجی آمریکا خواند.

او در ادامه این بیانیه ادعا کرد: امروز سه سواستفاده کننده آشکار آزادی مذهبی در جهان - جمهوری خلق چین، ایران و کره شمالی - تدابیر اجباری خود با هدف خاموش کردن مردمشان را تشدید کرده اند. بدتر اینکه جمهوری خلق چین به دنبال ریشه کن کردن همه اشکال مذاهب و عقایدی که با دکترین حزب کمونیست چین همراستا نباشند، رفته است.

پمپئو در ادامه این بیانیه خود نوشت: متقابلا از زمان راه اندازی ائتلاف بین المللی آزادی مذهب یا عقیده (IRFBA) در فوریه 2020، 31 کشور متعهد به این شبکه همفکر مختص به رسیدگی به چالشهای سراسر جهان شده اند. از زمان شروع همه گیری کووید 19، چندین کشور اقدام به آزاد کردن زندانی هایی که به اشتباه به خاطر عقایدشان محبوس شدند، کرده و به آنها اجازه پیوستن دوباره به خانواده هایشان را داده اند و ما از دیگران هم می خواهیم از این فرایند پیروی کنند.

پمپئو اظهار کرد: اکنون جنبش جهانی آزادی مذهبی یک واقعیت است که غنی از تنوع مذهبی، فرهنگی و سیاسی بوده و گواهی بر این حقیقت جهانی صریح است؛ هر شخص، در هر جایی این حق را دارد که باور کند یا نکند، عقاید کسی را تغییر دهد، عقاید کسی را به زبان بیاورد، تجمع کند و آموزش دهد.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 3 آذر 1399 بروزرسانی: 3 آذر 1399 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 1273

به "پمپئو بار دیگر ایران را متهم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پمپئو بار دیگر ایران را متهم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید