پورشیب: امیدوارم جواب انتظار 4 ساله خود را با کسب مدال طلا در اندونزی دریافت کنم، یکی از دلایل موفقیت کاراته حضور هروی در تیم ملی است

به گزارش تاورنا، کاپیتان تیم ملی کاراته گفت: امیدوارم جواب انتظار 4 ساله خود را با وجود عدم حضور در بازی های 2014 اینچئون با کسب مدال طلا در اندونزی کسب کنم.

پورشیب: امیدوارم جواب انتظار 4 ساله خود را با کسب مدال طلا در اندونزی دریافت کنم، یکی از دلایل موفقیت کاراته حضور هروی در تیم ملی است

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور ارزان بالی همراه شوید.

ذبیح الله پورشیب در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، در مورد شرایط خود در آستانه بازی های آسیایی اندونزی گفت: تیم ملی کاراته برای حضور در بازی های آسیایی اندونزی شرایط تمرینی بسیار خوبی را پشت سر گذاشته است و با نظم و انضباط تمرینات خود را پیگیری نموده است. شرایط من نیز بسیار خوب است و امیدوارم تا روز مسابقات نیز بتوانم آمادگی خود را حفظ کنم.

وی در مورد کسب مدال طلای بازی های آسیایی اندونزی، گفت: سابقه حضور در بازی های آسیایی 2010 گوانگ جو و کسب مدال طلا را دارم و امیدوارم جواب انتظار 4 ساله خود را با وجود عدم حضور در بازی های 2014 اینچئون با کسب مدال طلا در اندونزی کسب کنم. همه مسابقات برای من مهم است اما برگزاری 4 سال یک بار بازی های آسیایی این مسابقات را برای من مهمتر نموده است.

ملی پوش وزن 84- کیلوگرم تیم ملی کاراته تاکید نمود: همواره از انگیزه زیادی برای حضور در مسابقات برخوردار هستم اما انتظار 4 ساله حضور در بازی های آسیایی انگیزه های من را بیشتر نیز نموده است. بازی های آسیایی شرایط خود را دارد و حتی از لحاظ جو و شرایط برگزاری با مسابقات قهرمانی آسیا کاملا متفاوت است. دلیل این موضوع نیز اهمیت کسب بهترین صندلی رنکینگ برای کشورها است.

پورشیب توضیح داد: همه این شرایط باعث شده است تا بازی های آسیایی شرایط خاص خود را داشته باشد و علاوه بر آمادگی جسمانی به آمادگی روانی نیز احتیاج باشد. برگزاری بازی های آسیایی قبل از مسابقات جهانی نیز یک محک جدی برای ما خواهد بود. همواره نشان دادم برای کسب بهترین نتیجه کوشش می کنم و در حال حاضر نیز هدفم کسب بهترین نتیجه از بازی های آسیایی، لیگ جهانی کاراته وان آلمان و مسابقات جهانی اسپانیا است.

وی با تاکید بر توقعات بالای جامعه کاراته از خود، گفت: به دلیل حضور چندین ساله در تیم ملی همه از من توقع کسب بهترین نتیجه را دارند. رسیدن به این مهم نیز با وجود سخت بودن، غیر ممکن نیست. در سال 97 نیز به خودم قول داده بودم یک روز را بی فایده از دست ندهم و تا امروز نیز در تمامی تمرینات مراحل مختلف اردو حضور داشتم. حتی یک جلسه تمرین را نیز از دست ندادم و حتی یک جلسه نیز تمرین را نیمه کاره یا بدون انگیزه برگزار نکردم. برای خود اهدافی ترسیم کردم و امیدوارم به اهداف خود نیز دست پیدا کنم.

دارنده نشان طلای بازی های آسیایی گوانگ جو در مورد امکان کسب 4 مدال توسط تیم کاراته مردان گفت: همانطور که گفتم بازی های آسیایی شرایط خود را دارد و امکان دارد جو مسابقات روی عملکرد هر بازیکن و تیمی تاثیرگذار باشد. بعضی مواقع نیز عملکرد داوران تاثیرگذار است اما کوشش ما داشتن افکار مثبت و کسب تمامی مدال های بخش مردان است. کار ما خیلی سخت است و هیچ بازیکنی نیز به راحتی نمی تواند مدال کسب کند اما صد در صد پتانسیل کسب 4 مدال طلا را داریم.

تیم های بزرگ خود را در شرایط سخت نشان می دهند، پورشیب با بیان این جمله بیان کرد: توقع از کاراته بسیار بسیار بالا است اما کسب نتایج درخشان نیز دور از دسترس این تیم ملی کاراته نیست. مطمئن باشید با وجودی که تیم های دیگر بیکار ننشستند تا ما مدال ها را کسب کنیم اما کوشش خود را برای کسب 4 مدال طلا انجام می دهیم. در سالیان اخیر تیم ملی کاراته بهترین نتایج را کسب نموده است و بدون اغراق یکی از دلایل نتایج درخشان ما نیز حضور شهرام هروی در راس تیم ملی بوده است.

وی اظهار داشت: بچه های تیم ملی نیز بدون حاشیه، با تمام توان و با انگیزه بسیار بالا تمرین کردند. بعضی مواقع حفط بازیکنان بزرگ در کنار هم نیز بسیار مشکل است اما هروی در طی این سال ها این کار را به خوبی انجام داده است. در کنار هروی، کادرفنی بسیار خوبی نیز حضور دارد و ما نیز کوشش کردیم تحت هر شرایطی تابع تصمیمات کادرفنی باشیم. امیدوارم از این تیم جوان و در عین حال باتجربه نیز به خوبی حمایت گردد تا روند موفقیت های تیم ملی کاراته ادامه داشته باشد.

پورشیب در خاتمه با تشکر از حمایت های مردم، گفت: مردم همواره از من حمایت کردند و تحت هر شرایطی نیز به من انرژی دادند. در حال حاضر نیز با تمام توان در حال حرکت رو به جلو هستم.

منبع: تسنیم
انتشار: 23 آبان 1398 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: taverna.ir شناسه مطلب: 478

به "پورشیب: امیدوارم جواب انتظار 4 ساله خود را با کسب مدال طلا در اندونزی دریافت کنم، یکی از دلایل موفقیت کاراته حضور هروی در تیم ملی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پورشیب: امیدوارم جواب انتظار 4 ساله خود را با کسب مدال طلا در اندونزی دریافت کنم، یکی از دلایل موفقیت کاراته حضور هروی در تیم ملی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید